ادامه موج بازداشت ها در اورمیه؛ عطا کریمی بازداشت شد

eta-kerimiسانانیوز: شامگاه یکشنبه عطا کریمی فعال مدنی آذربایجانی در شهر اورمیه بازداشت شد.

بنا به اطلاع سانانیوز به نقل از اویان نیوز، یکشنبه ۱۷خرداد۹۴ عطا کریمی فعال ملی – مدنی آذربایجانی اهل اورمیه از سوی ماموران امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

علت بازداشت این فعال آذربایجانی مشخص نشده است.

ماموران امنیتی با حضور در منزل وی کامپیوتر، کتاب و وسایل شخصی این فعال آذربایجانی را ضبط کردند.

طی دو روز گذشته ۴ نفر از فعالان مدنی آذربایجانی در شهر اورمیه بازداشت شده اند.

صبح یکشنبه غلام قلیزاده و روز شنبه سینا حسنی و علی عزیزی از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی اهل اورمیه از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند.

عطا کریمی بارها به دلیل فعالیت های هویت طلبانه خود بازداشت و سوی دادگاه به زندان محکوم شده است.

پنجشنبه ۲۴مهر۹۳ در پی فراخوان فعالان ملی و صفحات فیس بوکی آذربایجانی جمعی از شهروندان اورمیه در اعتراض به اقدامات تروریستی در منطقه تظاهرات ضد تروریستی برگزار کردند.

در پی این تجمع عطا کریمی و مهدی مجرب نیا در میدان ولایت فقیه (مرکز) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه آگاهی منتقل شدند.

روز ۵آبان۹۳ عطا کریمی پس از ۱۱ روز بازداشت با قرار وثیقه ۱۰ میلیون تومانی و روز ۲۸مهر۹۳ مهدی مجرب نیا پس از ۴ روز بازداشت با قرار کفالت ۱۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی اورمیه آزاد گردیدند.

پیشتر عطا کریمی (۳۰ ساله)، روز ۱۹خرداد۹۳ به همراه چندین تن دیگر از فعالان اورمیه بازداشت و پس از یک هفته با قرار وثیقه ۲۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی اورمیه آزاد شده بود.

در پی این بازداشت، شعبه ۱ دادگاه انقلاب اورمیه عطا کریمی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم نمود.

وی همچنین روز ۱۳فروردین۸۹ به دلیل شرکت در تجمع اعتراض به خشک شدن دریاچه اورمیه در پل میانگذر شهید کلانتری بازداشت شده بود.

(508)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *