پاکسازی قومی شمال سوریه شکل بحرانی تر پیدا کرده است

سانانیوز:به گزارش 50 میلیون تنها امکان بازگشت کردها به شمال سوریه فراهم می شود و علاوه بر آن کردهای سایر نقاط نیز با وعده ی ده هزار دلار پول و دریافت ملک رایگان در شمال سوریه اسکان داده می شوند.

مطبوعات گزارش داده اند که در پی سقوط کامل بخش شرقی شمال سوریه به دست پ ی د اینبار رژیم اسد و نیروهای داعش از هفت سو به بخش کوچک تحت کنترل “ارتش آزاد سوریه” در ادلیب حمله کرده اند هدف آنان نابودی مخالفین معتدل سوری است تا برای رژیم اسد آلترناتیو نباشند از سوی دیگر نیز کردها منتظرند تا با منطقه ی تحت کنترل ارتش آزاد ، این بخش را از دست داعش با کمک هوایی اسد در آورند و به دریای مدیترانه راه یابند از این رو مسیر دوم پس از اتصال کانتون غفرین به مناطق شرقی تحت کنترل پ ی د ، تسلط سرزمینهای تورکمان نشین دیگر در منطقه ی باییر بوجاق و دست یافتن به بندر لاذقیه می باشد.54

با سقوط منطقه ی ارتش آزاد سوریه 200 هزار سوری دیگر به استان هاتای سوریه آواره خواهند شد.

استخبارات تورکیه گزارش کرده است که :

از شمال عراق کردهای زیادی در منطقه ی تحت کنترل پ ی د در سوریه آورده شده اند تعداد این کردها 10 هزار نفر اعلام شده است. بسیاری از روستاهای عرب و تورکمان که تحت کنترل داعش نبودند نیز از طریق هوایی بمباران شده اند تا مردم آن به تورکیه پناهنده شوند.

همچنین استخبارات تورکیه از دستگیری 37 هزار نفر در شش ماه اول سال جاری در مرز تحت کنترل داعش توسط تورکیه خبر داده است این رقم برای سال 2014 هفتاد 70 هزار نفر می باشد به عبارتی تورکیه تا کنون در یک و نیم سال گذشته 100 هزار نفر عضو یا هوا دار داعش را دستگیر نموده است. این درحالیستکه مرتبا برخی از رسانه ها بویژه بی بی سی فارسی ادعا می کنند که تورکیه مرز خود را برای عبور تروریست ها باز گذاشته است!

در این مورد این گزارش سی ان ان تورک را ببینید (537)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *