Rusya’dan Karabağ müzakeresine Darbe. Ermenistan’ı silahlandırıyor

Rusyan’nın Ermenistan’daki gücünü kaybetme endişesiyle Ermenistan’ı silahlandıracak.
Ermenistan’da elektrik zammı nedeniyle patlak veren gösteriler bir haftayı aşkın süredir devam ederken Rusya, Güney Kafkasya’daki en önemli müttefiğini kaybetme endişesiyle Ermenistan’ı silahlandırma kararı aldı.rusyadan-karabag-muzakeresine-darbe-ermenistani-silahlandiriyor2447f29ca1ad778b6d1d
Konuyla ilgili Rus yönetimine yakın medya organlarının yaptığı haberlerde yer aldı. rusyadan-karabag-muzakeresine-darbe-ermenistani-silahlandiriyor2447f29ca1ad778b6d1d
KARABAĞ SORUNUNA AĞIR DARBE
Müttefikini kaybetmek istemeyen Moskova, protestocuların taleplerinden biri olan, Gümrü’de yedi kişilik Ermeni ailesini katleden Rus askeri Valeri Permyakov’un Ermenistan’da yargılanması isteğini kabul etti.
Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarını işgalinin ardından iki ülke arasında AGİT Minsk Grubu’nun üstlendiği arabuluculuk görevlerinde Rusya etkin rol alıyor. Bu müzakerelere darbe vuran Rusya, Ermenistan’a bir de askeri yardım sözü verdi.
Daily Beast’e konuşan Ermeni milletvekili Alexander Arzumanyan, “Moskova en sonunda savunmamız için 200 milyon dolar sözü verdi” diyerek Rusyan’nın yapacağı yardımı itiraf etti.

(801)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *