نویسنده و فعال آزربایجانی آقای نقی احمدی آذر مقدم به شدت ضرب و شتم شده است+ویدئو

 

negiسانانیوز: به گزارش 50 میلیون  روز چهارشنبه ساعت 8 صبح ماموران ایران به منزل شخصی نقی احمدی آذر مقدم یورش بردند تا وی را دستگیر نمایند که به دلیل مقاومت وی در مقابل ماموران امنیتی دست و پای ایشان به شدت مجروح می شود و دچار شکستی استخوان در سر و پا می شود

در پی آن وی به بیمارستان محلاتی تبریز برای انجام مداوا ارسال می شود همانگونه که در تصاویر نیز مشاهده می شود خانواده ی وی همراه سربازان و ماموران در بیمارستان دیده می شود و علیرغم وضعیت بوجود آمده ماموران دولتی وی را احاطه نموده اند.
بعد از دو روز استراحت در بیمارستان وی به زندان تبریز ارجاع داده می شود تا برای تحمل 5 سال حبس به اتهامات بسیار واهی در زندان حضور یابد

نقی احمدی آذر مقدم نویسنده و روزنامه نگار آزربایجانی از سوی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به پنج سال حبس تعزیری و ده سال محرومیت از سفر به جمهوری آذربایجان محکوم گردیده بود.
بر اساس حکم صادره از سوی قاضی بیات رئیس شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز، اتهام احمدی آذر “جاسوسی در خاک ایران علیه ارمنستان و به نفع جمهوری آزربایجان” عنوان شده است.
این نویسنده آزربایجانی پس از رفت و آمد به محافل ادبی در جمهوری آزربایجان با این اتهام سنگین مواجه گردیده است.
احمدی آذر ۱۵ فروردین ماه ۸۸ بازداشت و پس از تحمل تحمل صد و چهل و شش روز بازداشت به قید وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی از زندان تبریز آزاد شده بود.
دادگاه این نویسنده آذربایجانی به صورت غیرعلنی برگزار شده و وی از حق داشتن وکیل در دوران بازداشت محروم بوده است.یوسف نوجوان وکیل دادگستری در تبریز وکالت احمدی آذر را برعهده داشت.
نقی احمدی آذر مقدم از اعضای هيئت تحريريه هفته نامه توقیف شده شمس تبريز می باشد. اين نويسنده آزربایجانی آثاری مانند «زبان ترکی و تاريخ آزربايجان»، «سلطان محمد و مکتب مينياتور تبريز»، «وقايع مشروطيت» به زبان فارسی و چند کتاب به تورکی تأليف و ترجمه کرده است.
پیش از این نیز سعید متین پور فعال حقوق بشر آزربایجانی و علی عباسی از فعالین مدنی آذربایجانی در اردبیل به ترتیب پس از سفر به کشورهای ترکیه و جمهوری آزربایجان با اتهام جاسوسی به هشت و پنج سال حبس تعزیری محکوم گردیده بودند.
دادگاههای ایران در سالهای اخیر فعالین آذربایجانی را پس از سفر به کشورهای جمهوری آزربایجان و ترکیه بازداشت کرده و به اتهام ساختگی جاسوسی محاکمه و زندانی می کند

http://50000000.info/?p=7871

یی 1(182)

  (590)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *