۳ تن از فعالین ملی آزربایجان دستگیر شدند

tebriz21-575x1024سانانیوز: 3 نفر از فعالین ملی ـ مدنی آزربایجان که امروز(جمعه) در حمایت از مردم تورک اویغور در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده بودند دستگیر شدند.

رسول رضوی، محمد محمودی و حسین رخشانی کیا ۳ تن از فعالین حرکت ملی آزربایجان که امروز در حمایت از مردم مسلمان تورک اویغور(تورکستان شرقی) در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده بودند، توسط نیروهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی دستگیر شدند.

مردم و فعالین مدنی آزربایجان در تبریز که همزمان با روز قدس در حمایت از مردم مظلوم تورکستان شرقی به خیابانها آمده بودند، با برخورد مأمورین انتظامی رژیم مواجه شدند.

این راهپیمایی در تبریز از ساعت ۱۲ از جلوی استانداری آغاز گردید و با شعارهای “مسلمانلار اویاغدی   اویغورلارا دایاغدی” و “اولوم اولسون چینه” به سمت “ساعت قاباغی” حرکت یافت.

گزارش ها حاکی از آن است نیروهای سپاه پاسدران در نزدیکی “ساعات قاباغی” به سمت مردم و فعالین مدنی آزربایجان یورش برده و سعی در پراکنده کردن آنها برآمده اند که در این بین رسول رضوی، محمد محمودی و حسین رخشانی کیا ۳ تن از فعالین حرکت ملی آزربایجان را دستگیر کردند.

گفته میشود عوامل سپاه پاسدران به دلیل آنکه فعالین مدنی آزربایجان شعارهای تورکی در حمایت از مردم تورک اویغور سر میدادند و مردم نیز با صدای رسا به این شعارها جواب میدادند، از این عمل به خشم آمده و به سمت آنها حمله ور شده اند.

گوناز تی وی

 

  (664)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *