عباس لسانی روز گذشته در شهر محل سکونت خود در اردبیل، توسط ماموران امنیتی ایران بازداشت شده بود

 

سانانیوز: عباس لسانی فعال مدنی شناخته شده آزربایجان که صبح روز گذشته در شهر محل سکونت خود در اردبیل، توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی ایران دستگیر و بازداشت شده بود، به بند هفت زندان اردبیل که بند معتادان و ازال و اوباش میباشد انتقال داده شد

به گزارش 50 میلیون ، عباس لسانی ، طی تماسی که با خانواده اش داشته گفته که، در  زندان کارت بانک و کارت تلفنم به اسم “عباس امانی” صادر شده و این مساله نشان از ترس وجود آقای لسانی  در بین زندانیان میباشد.

روقیه علیزاده همسر عباس لسانی اضافه کرده که، این بند مربوطه، هیچ امکانات رفاهی ندارد، منجمله تخت برای خواب وجود ندارد و زندانیان از روی ناچاری در کف اطاقها و راهروها و یا کریدورها میخوابند.47

این فعال شناخته شده آزربایجان حوالی ساعت ۸ صبح مورخه۳۱ تیر ۹۴ در مسیر حرکت به مغازه خویش، توسط نیروهای امنیتی ـ اطلاعاتی دولت ایران در شهر اردبیل دستگیر شده است.

علت دستگیری عباس لسانی، اجرای حکم یکسال تعزیری وی در رابطه با پرونده اعتراضات نسبت به خشکانیدن عمدی دریاچه اورمیه توسط نهادهای دولت جمهوری اسلامی ایران می باشد.

لازم به ذکر است آقای عباس لسانی فعال ملی مدنی آزربایجان جنوبی، از طرف شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان اردبیل طی ابلاغ دادنامه ای در مورخه ۵فروردین ۱۳۹۴ شمسی به یک سال حبس تعزیری محکوم گردیده است.

شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان اردبیل با رد دفاعیات آقای لسانی و همچنین رد درخواست دادستان اردبیل مبنی بر نفی بلد آقای لسانی یکسال حکم تعزیری ایشان را تایید کرد.

  (725)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *