خوی : اعتراض فعالان آذربایجانی در اولین روز برگزاری نمایشگاه فرهنگی ارمنستان

سانا نیوز: نمایشگاه مشترک فرهنگی ، ایران و ارمنستان با اعتراض فعالان آذربایجانی و شهروندان خوی آغاز به کار نمود.

116-240x137

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، بعد از ظهر شنبه ۶مهر۹۲ جمع کثیری از فعالین ملی – مدنی آذربایجانی و شهروندان خویی در محوطه پارک ملت و مقابل نگارخانه فرهنگی حضور یافته و قصد برگزاری تجمع اعتراضی را داشتند.

حضور شمار زیادی از مامورین امنیتی و اطلاعاتی ( نیروی انتظامی و سپاه ) که محل های ورودی به نگارخانه را کنترل می کردند مانع از برگزاری تجمع اعتراضی گردید.

برخی از فعالین حرکت ملی از سوی ماموران امنیتی مورد بازخواست قرار گرفتند؛ کارت شناسائی شماری از عابرین نیز از سوی ماموران امنیتی مورد کنترل قرار می گرفت و از هرگونه تجمع در محل یاد شده ممانعت م گردید.

 از روزهای گذشته حجم گسترده ای از پیام های کوتاه میان اهالی خوی در محکومیت برگزاری این نمایشگاه پخش گردیده است. در اس ام اس های پخش شده به حضور و تجمع اعتراضی مردم در مقابل محل برگزاری این نمایشگاه اشاره گردیده بود .

طبق اعلان قبلی ساعت کار نمایشگاه از ساعت ۱۸-۲۱ شده بود؛ جو ملتهب شهر خوی سبب گردید نمایشگاه ساعت ۱۹ از سوی مسئولین برگزاری تعطیل گردد؛ مدعوین ارمنی نمایشگاه با خودرو ون نیروی انتظامی از محل خارج شدند.

گفتنی است فشار بر فعالین مدنی ساکن خوی از سوی نهادهای امنیتی از صبح شنبه افزایش یافته است. چند تن از فعالان حرکت ملی از سوی اداره اطلاعات شهرستان خوی مورد تهدید قرار گرفته اند؛ نهادهای امنیتی از مصطفی اروج قلیلو از فعال مدنی آذربایجان خواسته بودند که از حضور فعالین در محل نمایشگاه جلوگیری نماید.

روز یکشنبه نیز مراکز اصلی شهر تحت تدابیر امنیتی بوده و تردد خودروهای نیروی انتظامی در محل برگزاری این نمایشگاه محسوس بود.

به عابرین اجازه تجمع در مقابل محل نمایشگاه داده نشده و با پارک خودرو در پارک ملت شهرستان خوی برخورد می گردید.

(677)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *