اعتراضات و واکنش ها به انتخاب استاندار آذربایجان غربی

سانا نیوز: برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرهای استان آذربایجان غربی  با انتصاب فریدون همتی “کرد شیعه مذهب اهل ایلام” به سمت استانداری آذربایجان غربی موافقت کردند.

4101386-240x137

گفته می شود اسامی نادر قاضی پور و جواد جهانگیرزاده نمایندگان شهر اورمیه نیز در میان موافقان این انتصاب است. با این حال خبری به نقل از نادر قاضی پور در تکذیب حمایت خود از فریدون همتی مدیر کل اسبق صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی برای تصدی پست استانداری آذربایجان غربی و حمایت از جواد جهانگیرزاده در سایت ندای اورمیه منتشر گردیده است.

اخبار غیر رسمی از حمایت علی اکبر قریشی نماینده فعلی مردم استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با انتصاب فریدون همتی نقل می شود؛ سایت جوان پرس در ۲مهر۹۲ در گزارشی از حمایت علی اکبر قریشی از وحید جلال زاده استاندار فعلی آذربایجان غربی خبر داده است.

انتشار خبر تصدی احتمالی فریدون همتی بعنوان استاندار استان آذربایجان غربی با واکنش و اعتراض های فعالان ملی و مردم غرب آذربایجان روبرو گشت؛ اخباری نیز مبنی بر اعتراضات خیابانی در صورت تایید نهایی این انتخاب منتشر گردید.

واکنش گسترده مردم موجب شد معتمدین شهر اورمیه حساسیت این انتخاب را در دیدار حضوری با نمایندگان مجلس در میان بگذارند؛ در این میان نمایندگان امضا کننده استان آذربایجان غربی با انکار امضای خود عنوان کرده اند که اجازه این انتصاب را نخواهند داد.

روز پنج شنبه نیز حجت الاسلام غلامرضا حسنی امام جمعه اورمیه با ارسال نامه ای به حسن روحانی ۵ گزینه را برای تصدی پست استانداری آذربایجان غربی به روحانی معرفی کرده است.

ائمه جمعه اهل سنت آذربایجان غربی ازشهرهای مهاباد ، بوکان، پیرانشهر ، نقده ، اشنویه و… با ارسال نامه ای  به وزیر کشور حمایت خود را از انتصاب قربانعلی سعادت به سمت پست استانداری اعلام داشته اند.

قربانعلی سعادت در گذشته پست استانداری استان آذربایجان غربی را بر عهده داشت.

(711)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *