استانی مرزی و محروم به نام آذربایجان غریب!

 سانا نیوز: متاسفانه به دلیل حاکمیت تفکراتی هم چون نا امن بودن مناطق و استان های مرزی و لزوم عدم سرمایه گذاری در چنین مناطقی در دستگاه های اجرایی ،چنین استان هایی هیمشه در برنامه هایی هم چون اختصاص بودجه و موارد دیگر مظلوم واقع میشوند و دولت میلی به رسیدگی به مشکلات موجود در چنین استان های ندارد و همیشه با چشم منطقه ای نا امن و غیر بازده به آن ها نگاه می شود…

23-240x160

آذربایجان غربی نیز به عنوان استانی مرزی که با ۳ کشور خارجی مرز مشترک دارد قربانی چنین تفکرات غلط و نا منصفانه شده است و هیچ گاه رنگ پیشرفت را به خود ندیده است.

اذربایجان غربی که واقعا نام آذربایجان غریب برای آن برازنده می باشد.استانی که جای خالی بسیاری از صنایع،کارخانجات و …در آن به شدت احساس میشود و جوانان بی شماری از درد بیکاری رنج می برند.اندک صنایع موجود در استان نیز به دلیل عدم حمایت و پشتیبانی یا به حالت نیمه فعال در آمده و یا بعد از مدت کوتاهی از تاسیس ان به طور کلی از کار افتاده و به تعطیلی کشیده میشوند و امید های زیادی را نا امید میکنند.

استانی که با وجود پتانسیل های فراوان و قابلیت های توسعه هم چنان در حسرت اندکی پیشرفت و توسعه و آبادانی مانده است و به جای پیشرفت شاهد پسرفت های فراوانی هستیم .

واقعا گناه مردم استان چیست که این گونه مورد کم توجهی و بی اعتنایی های تحقیر آمیز قرار میگیرند؟مردمی که تا کنون کم از مردم اصفهان و شیراز برای این انقلاب از جانشان مایه نگذاشته اند!

چرا باید سهم استانی هم چون اصفهان از وجود کارخانجات و صنایع بیش از ۱۰برابر استانی هم چون اذربایجان غربی باشد؟در حالی که تمامی مواد معدنی صنایع موجود در استانی هم چون اصفهان که درامدش عاید مردم استان اصفهان میشود از استان معدن خیزی هم چون آذربایجان غربی تامین میشود.

آیا این مواد معدنی حق مردم استان اذربایجان غربی نیست که صرف پروژه های عمرانی استان اصفهان می شود؟

یا با نگاهی کوتاه به دیگر استان مرکزی کشور و بررسی آن با آذربایجان غربی به خوبی متوجه تفاوت های فراوان خواهیم شد.تفاوت هایی که در مرکز کشور باعث شکوفایی و ابادانی و پیشرفت و در منطقه ای مرزی هم چون استان نگون بخت ما تبدیل به عامل پسرفت و عقب ماندگی میشود.

هم چنین با بررسی مصوبات هیئت دولت پیشین در سفرهای استانی که به استان آذربایجان غربی داشته اند و مصوبات استان های واقع شده در مناطق مرکزی کشور ،به خوبی میتوان به ناعدالتی ها و نا برابری های موجود پی برد.سهم استان هایی که در مرکز کشور واقع شده اند کارخانجات عظیم و طرح های عمرانی فراوان و… میباشد در حالی که سهم آذربایجان غربی از این مصوبات جز احداث چند گاوداری و مرغداری کوچک چیز دیگر ی نمیباشد.

واقعا این است عدالت علی وار؟مسئولینی که ادعای ادامه دادن راه عدالت گستر حضرت علی (ع) را میکنند چه جوابی در قبال مردم آذربایجان غربی دارند؟

دلیل عدم توسعه استان چیست؟چرا به بهانه ی مرزی بودن استان از ورود بسیاری از سرمایه گذاری ها به درون استان جلوگیری میشود؟

واقعا حق مردم آذربایجان غربی که هم در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و هم در طول ۸ سال دفاع مقدس نقشی پر رنگ و اساسی داشتند و در این راه جوانانی هم چون باکری ها،امینی ها،و …را فدای کشوران کرده اند این نیست!

واقعا مزد چنین مردم وفاداری محرومیت های فراوان و کمبود های چشمگیر است؟

(503)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *