تراختور پرسپولیس را له کرد

سانا نیوز:  تیم فوتبال تراختور آذربایجان توانست پرسپولیس تهران را با نتیجه یک بر صفر مغلوب کرده و به صدر جدول رده بندی صعود کند.

002

دراین بازی که از هفته 16 لیگ برتر و در استادیوم سهند برگزار شد به دلیل سرمای شدید هوای تبریز و بارش باران حدود 45 هزار تن از طرفداران تراختور حضور داشتند. تنها گل این دیدار را کریم انصاری فرد ستاره آذربایجانی تراختور در دقیقه 40 به ثمر رسانید.

از سوی دیگر با تساوی بدون گل دیدار سپاهان و فولاد خوزستان، تراختور پیش از بازی استقلال با گسترش فولاد با تفاضل گل بهتر نسبت به نفت تهران در صدر جدول رده بندی قرار گرفت.

از مهمترین شعارهایی که در این بازی از سوی فعالین مدنی و نیز طرفداران تراختور سر داده شد،  می توان به “سدلری سیندیرین اورمو گؤلون دولدورون” و “پرسپولیس تهران محبوب افغانستان” می توان اشاره کرد.

دیشب نیز علی دایی در کنفرانس خبری قبل از بازی با تراکتورسازی، با اشاره به برخی توهین ها نسبت به تورک ها در ورزشگاه ها (که از سوی راسیست های فارس صورت می گیرد) گفته بود: ما به آذربایجانی بودن خودمان افتخار می کنیم. آذربایجان در طول تاریخ مهد بسیاری از شخصیت های بزرگ بوده است.”

دایی از تیم تراختور به عنوان افتخار مردم آذربایجان یاد کرد و افزود: من از کودکی بازی های این تیم پرهوادار و محبوب را پیگیری می کردم و به خوبی می دانم که مردم آذربایجان با عشق و علاقه خاصی نسبت به تیم خود پایبند هستند.
وی هواداران تراختور را متعصب و مودب خواند و اظهارکرد: این تیم به هواداران خود زنده است و من افتخار می کنم که مردم خطه آذربایجان هیچ گاه این تیم را تنها نمی گذارند.

(607)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *