آغاز تنش دوباره بین ایران و روسیه در مورد تحویل موشک های اس300

سانانیوز: معاون نخست وزیر روسیه معتقد است، در جریان گفتگوی سامانه موشکی، ایران خود مشکل سازی می کند و تا زمانیکه شکایت نامه خود را از دادگاه جهانی پس نگیرد، مشکلات موجود حل نخواهد شد.

به گفته وی دولت روسیه با توجه به وظایف بین المللی و قوانین موجود به تیم جدید رییس جمهوری ایران نگاه دارد و منتظر حرکت دولت جدید ایران می باشد.

وی همچنین اظهار داشت، طبق قوانین جهانی صادر شده ، فروش تجهیزات نظامی مدرن به ایران ممنوع است و روسیه به عنوان کشوری دارای وجهه جهانی از این قوانین تبعیت می کند.

پس از منتشر شدن سخنان معاون نخست وزیر روسیه درباره قرار دادهای نظامی بین دو کشور ایران و روسیه، سفارت ایران در مسکو اعلام داشته است تا از طریق کانال رسمی آنچه وی گفته است، به تهران منتقل شود.

دولت ایران پس از دریافت رسمی آنچه نظر رسمی دولت روسیه خواهد بود، درباره آن رایزنی خواهد کرد .

به گزارش سانا ، قراردادی به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۷ برای فروش این سامانه پدافندی از سوی روسیه به ایران به امضا رسیده بود که بدون تحویل هیچگونه موشکی از سوی روس‌ها فسخ شد.

دمیتری مدودوف رئیس‌جمهور روسیه در سال ۲۰۱۰ در راستای اجرای قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت دستوری را صادر کرد که به موجب آن فروش هرگونه موشک و جنگ‌افزارهای دیگری چون تانک‌های جنگی، خودروهای زرهی، ادوات توپخانه‌ای کالیبر بالا، کشتی‌ها و هواپیما و هلیکوپترهای نظامی به ایران ممنوع شده بود. (520)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *