نماینده مردم ارومیه عنوان کرد: کوچ سه میلیون نفر همزمان با خشک شدن دریاچه ارومیه/عوام فریبی برخی مسئولان، عامل این اتفاق

سانانیوز: نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا درباره خشکسالی دریاچه ارومیه گفت: خشک شدن دریاچه ارومیه یک خطر جدی را برای کشور به‌همراه خواهد داشت، به طوری که می‌توان گفت بی‌توجهی به این امر سبب کوچ سه میلیون نفز از جمعیت این شهر و همچنین از بین رفتن کل زمین‌های کشاورزی در این منطقه خواهد شد.

قاضی‌پور ادامه داد: اعتبار لازم برای احیای دریاچه ارومیه وجود دارد، اما هیچ‌گاه این اعتبار برای نجات این دریاچه هزینه نشده که امید است که دولت جدید برای احیای این دریاچه تلاش ویژه شود.

نماینده مردم ارومیه درباره عملیات اجرایی پروژه انتقال آب ارس به شبستر و دریاچه ارومیه توسط رحیمی معاون اول رییس جمهور دوره دهم گفت: عملیات اجرایی پروژه انتقال آب ارس به دشت شبستر و دریاچه ارومیه تنها برای آبرسانی زمین‌های برخی از افراد بوده که در واقع می‌توان گفت این امر تنها یک عوام فریبی بیش نبود.

آبی‌ که هیچ‌گاه به دریاچه ارومیه نخواهد رسید
همچنین مهدی عیسی‌پور، نماینده ارومیه، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا درباره وضعیت دریاچه ارومیه، اظهار داشت: طرح آب‌رسانی از ارس به دریاچه ارومیه هرگز عملی نخواهد شد؛ چرا که زمین‌های جلفا که بر سر راه این مسیر قرار دارند، کویری هستند و در راه این آب‌رسانی و این مسیر، هیچ آبی به دریاچه ارومیه نمی‌رسد.

این نماینده مجلس با بیان این مطلب که دریاچه ارومیه درحال مردن است و کسی کاری نمی‌کند، گفت: برخی ازمناطق آذربایجان شرقی که در مسیر انتقال آب قرار دارند از نظر آب شرب و کشاورزی تامین شوند.

عیسی‌زاده ضمن اشاره به این‌که نمی‌داند چرا مسوولان برای احیای دریاچه ارومیه کاری نکردند و حتی دربرابر آن ایستادگی کردند، عنوان کرد: این موضوع سال‌هاست که مورد بررسی است اما برخی آگاهانه مقابل آن ایستادند تا این دریاچه هر روز از روز پیش خشک‌تر شود.

وی با بیان این‌که سال‌ها در جبهه برای دفاع از این مرز و بوم جنگیده است، و تا آخرین قطره خون برای احیای دریاچه ارومیه ایستاده است، تاکید کرد: خشک شدن دریاچه ارومیه و پخش شدن ذرات نمک آن در فضا تمامی کشور را تهدید می‌کند و باید هرچه زودتر برای آن کاری کرد. (533)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *