دو زندانی سیاسی عرب اعدام شدند

سانانیوز: دو زندانی سیاسی عرب طی چند روز اخیر توسط رژیم جمهوری اسلامی ایران اعدام شدند.

b014d335bfac4514a314d4d78dea6a5bبه گزارش  سانانیوز به نقل از سایتهای حقوق بشری، هاشم شعبانی‌نژاد وهادی راشدی دو فعال فرهنگی عرب شهر رامشیر در چند روز اخیر توسط رژیم اسلامی اعدام شده اند. این دو فعال عرب از روز شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲، که احکام اعدام آن‌ها توسط شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تایید شده بود، توسط اداره اطلاعات اهواز به مکانی نامعلوم انتقال داده شدند.

مامورین وزارت اطلاعات طی روز جاری چهارشنبه ۹ بهمن ماه به خانواده این دو زندانی سیاسی اعلام نمودند که سه یا چهار روز پیش ایشان اعدام شده‌اند و بعدا محل دفن آن‌ها را به شما اطلاع می‌دهیم.

هاشم شعبانی‌نژاد، شاعر، وبلاگنویس، دبیر ادبیات عرب و دانشجوی فوق لیسانس علوم سیاسی دانشگاه چمران اهواز و هادی راشدی، دبیر شیمی و فوق لیسانس شیمی کاربردی بودند.

پیش‌تر وزارت خارجه بریتانیا، پارلمان بریتانیا، وزارت خارجه آلمان، نروژ، وزارت خارجه آمریکا، پارلمان اروپا، گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران دکتر احمد شهید و نهادهای حقوق بشری مانند عفوبین الملل و دیدبان حقوق بشر احکام اعدام این افراد را محکوم کرده‌اند.

گفتنی است رژیم اسلامی ایران همواره با بازداشت و شکنجه فعالین ملی و مدنی ملل غیر فارس، ابتدایی ترین حقوق این ملل را پایمال کرده و روز به روز بر سیاست سرکوبگر خود در راستای استحاله ملل غیر فارس می افزاید. اعراب ساکن در جغرافیای ایران نیز همواره قربانی این سیاست کثیف شده اند به طوری که فعالین ملی عرب با اتهامات واهی مواجه گشته و در بسیاری از موارد با مجازات ناعادلانه اعدام روبرو شده اند.

(523)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *