اعزام بهبود قلی زاده به مرخصی استعلاجی

behbudسانانیوز: روز، 10 فروردین 93 بهبود قلیزاده  با سپردن وثیقه، از زندان تبریز به مرخصی پزشکی اعزام شد. 

بهبود قلیزاده به همراه دکتر لطیف حسنی (آراز قاراباغلی) ، مهندس شهرام رادمهر، محمود فضلی و آیت مهرعلی بگلو(یوروش) در اوایل دی ماه 91 توسط مامورین اطلاعاتی شهر تبریز دستگیر و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شدند و در آنجا در سلول های انفرادی نگهداری شده مورد شکنجه و بازجویی قرار گرفتند و پس از مدتی با اتمام بازجویی های طولانی به زندان تبریز منتقل شدند. سپس در تاریخ 15 اردیبهشت 92 پورباقر قاضی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز این فعالین سیاسی آذربایجان را به اتهام تشکیل گروه غیر قانونی، و تبلیغ علیه نظام  به 9 سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.

احکام صادره در دادگاه بدوی، با اعتراض وکلای پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال شد که شعبه 6 دادگاه تجدید نظر در تبریز به ریاست قاضی ایمانی حکم 9 سال حبس تعزیری هر یک از 5 فعال آذربایجانی را عینا تایید کرد.

این فعالان سیاسی با شروع اعتصاب غذا در اعتراض به حکم ناعادلانه صادره به دستور مقامات قضایی دادگستری تبریز و بدون برگزاری شورای انضباطی از تاریخ 29 تیر ماه 92 از زندان مرکزی تبریز به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده بودند که در تاریخ 8 دی ماه سال 92 به زندان مرکزی تبریز بازگردانده شدند.

(653)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *