انتقال ابراهیم رشیدی(ساوالان) به بهداری زندان مرکزی

image2-610x250سانانیوز: صبح دیروز ابراهیم رشیدی ( ساوالان) در پی کلیه درد شدید به بهداری زندان منتقل شد.

یکشنبه 10 فروردین93 ابراهیم رشیدی فعال مدنی آذربایجانی بعلت کلیه درد شدید به بهداری زندان مرکزی تبریز منتقل شد. بر اساس این گزارش بهداری زندان فاقد امکانات پرشکی بوده و مسئولین بهداری تنها به تزریق مسکن و تجویز قرص خواب آور اکتفا کرده اند.

وی از درد کلیه بشدت رنج می برد.

وی در 28 اسفندماه سال گذشته بعد از 2 هفته بلاتکلیفی در قرنطینه زندان تبریز به بند سه گانه منتقل شد. بند سه گانه زندان تبریز از لحاط امکانات بهداشتی و رفاهی در پایین ترین سطح ممکن قرار دارد. در این بند محکومان قاچاق مواد مخدر، اشرار و قتل نگهداری می شوند.

انتقال این فعال مدنی به بند سه گانه خلاق آئین نامه تفکیک و طبقه بندی زندانیان می باشد.

این فعال تورک برای گذراندن باقی مانده دوران محکومیت 1 ساله خود به زندان مرکزی تبریز انتقال یافته است.

وی روز 1اسفند92 در آستانه روز جهانی زبان مادری به همراه ده ها تن دیگر از فعالان تورک به هنگام برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در شهر اهر بازداشت شد.

ابراهیم رشیدی روز 4خرداد92 در شعبه 1 دادگاه انقلاب به همراه 4 تن دیگر از فعالان دانشجویی آذربایجانی محاکمه و به اتهام تبلیغ علیه نظام به 1 سال حبس تعزیری محکوم گردید.

ابراهیم رشیدی در طول سالهای گذشته بارها از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و در دادگاه های انقلاب به زندان محکوم گردیده است.
پیشتر وی در سال 1387 در زندان مرکزی اورمیه حکم پنج ماه حبس تعزیری را تحمل نموده بود.

سازمان عفو بین الملل در ۱ آوریل و ۱ می ۲۰۰۶ با صدور اطلاعیه هایی ، بازداشت و فشار بر ابراهیم رشیدی(ساوالان) را محکوم نموده است.

همچنین سازمان گزارشگران بدون مرز نیز طی اطلاعیه ای در ۲۲ژوئن۲۰۱۰ خبر از بازداشت این روزنامه نگار آذربایجانی داده است (611)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *