عطیه طاهری: مسئولان زندان گفتند سعید 20 روز در انفرادی خواهد ماند

2ca30746b524c121b8cfc1c86c98140fسانانیوز: عطیه طاهری همسر سعید متین پور از زمان بازداشت و انتقال وی به زندان اوین همیشه با مصاحبه های خود تا توانسته مظلومیت و حقانیت سعید را به همگان شناسانده است. هرگاه که سعید متین پور زیر شدیدترین فشارها بوده و اقدام به اعتصاب غذا نموده است، عطیه طاهری نیز با مصاحبه های خود جنایات رژیم بر علیه فعالین مدنی آذربایجانی را افشا کرده است. وی در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرده که سعید متین پور همچنان در اعتصاب غذا است و ممنوع الملاقات است. وی همچنین افزوده که مسئولان زندان گفته اند سعید 20 روز در انفرادی خواهد ماند.

 پس از هجوم وحشیانه ماموران زندان اوین به بند 350 و شرب و شتم وحشیانه زندانیان سیاسی، سعید متین پور نیز دچار جراحات شدیدی شد و به جای برخورداری از امکانات درمانی به بند انفرادی منتقل گردید. وی از همان روز اقدام به اعتصاب غذا نموده است.

همسر وی، عطیه طاهری در ارتباط با آخرین وضعیت سعید می گوید: “دیروز ما از صبح توی اوین بودیم و تا 4 عصر منتظر ماندیم متاسفانه به ما اجازه ملاقات ندادند و گفتند سه نوبت ممنوع الملاقات است. بعد از آن پنج‌شنبه که رفتند توی بند و بچه‌ها را زده‌اند بعد برده‌اند انفرادی حالا می‌گویند 20 روز در انفرادی خواهند بود و سه هفته اجازه ملاقات ندارند.”

همسر سعید متین‌پور با اشاره به تداوم اعتصاب غذای همسرش و دیگر زندانیان سیاسی که در انفرادی به سر می‌برند می‌گوید: “از روزی که رفتند انفرادی در اعتصاب غذا هستند. امروز 13 روز است هیچ چیزی نخورده‌اند. ما هر چه خواهش و تمنا و التماس کردیم که اجازه بدهید اینها را ببینیم و از آنها خواهش کنیم اعتصاب را بشکنند، گفتند نه. دوشنبه هفته پیش 5 دقیقه توانستم همسرم را ببینم که گفت بی هیچ دلیلی ما مورد ضرب و شتم قرار گرفتیم و در شرایط خیلی بدی ما را برده‌اند انفرادی، برای همین اعتصاب غذا کرده‌ایم در اعتراض به شرایط غیرقانونی که نسبت به ما اعمال می‌شود.”

او می‌افزاید: “مشکل ما الان صرفا انفرادی نیست، مساله الان سلامت جانی عزیزان ماست. الان جسم‌شان، جان‌شان در خطر است. 13 روز است چیزی نخورده‌اند نمی‌دانم الان در چه وضعیتی هستند. سال 86 موقع بازداشت هم اعتصاب غذا بوده، الان قضیه اعتصاب غذا است در انفرادی. یک لحظه است، اتفاقی بیفتد ما چه باید بکنیم؟ سعید سه بار در اوین دچار ناراحتی قلبی شده الان نمی‌دانم چه بلایی سرش بیاید. واقعا نگران سلامتی‌اش هستم.”

خانم طاهری سپس با اشاره به سخنان روز گذشته محسنی اژه‌ای مبنی بر تشکیل پرونده قضایی برای زندانیان سیاسی بند 350 می‌گوید: “وقتی همه کاره خودشان هستند معلوم است کسی که کتک خورده می‌شود متهم. ما بیش از این انتظار نداشتیم، ما به محکومیت اولیه عزیزان‌مان اعتراض داشتیم همسر من بدون اینکه دادگاهی شود 8 سال حکم گرفته. وقتی از زیربنا همه چیز غیرقانونی است و غیرقانونی زندانی کرده‌اند معلوم است که در ادامه چنین اتفاقاتی هم می‌افتد.”

شایان ذکر است پنجشنبه 28 فروردین ماه، در پی هجوم وحشیانه ماموران زندان اوین به بند 350 این زندان، سعید متین پور و اسماعیل برزگری به همراه سایر زندانیان سیاسی، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. در پی این امر اسماعیل برزگری از ناحیه دنده دچار شکستگی شد و سعید متین پور نیز به بند انفرادی 240 منتقل گردید و به همراه سایر زندانیان این بند اقدام به اعتصاب غذا نمود.

 دوشنبه اول اردیبهشت ماه، عطیه طاهری همسر سعید متین پور از ملاقات کوتاه خود با این فعال مدنی دربند خبر داده و اظهار داشت که با باتوم وی را مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

عطیه طاهری که شنبه 30 فروردین ماه، در حمایت از همسر خویش اقدام به اعتصاب غذا نموده بود، سه شنبه 2 اردیبهشت ماه، در پی تقاضای فعالان مدنی زنجان به اعتصاب غذای خود پایان داد.

یکشنبه 7 اردیبهشت ماه نیز تعدادی از فعالان مدنی (داخل و خارج) برای همدردی با فعالین دربند آذربایجانی به خصوص سعید متین پور، به طور هماهنگ اقدام به برگزاری اعتصاب غذای سه روزه نمودند. در همین روز  اسماعیل برزگری فعال دربند آذربایجانی  در پی درخواست خانواده‌ خویش و نیز گروه‌های حقوق بشری به اعتصاب غذای خود پایان داد.

گفتنی است سعید متین پور روزنامه نگار و فعال مدنی آذربایجانی به دلیل دفاع از حقوق ملت آذربایجان با حکم غیر قانونی دادگاه انقلاب تهران محکوم به هشت سال حبس تعزیری شده است. وی که از فعالین باسابقه آذربایجان میباشد نزدیک به شش سال است که در زندان اوین بدون هیچ مرخصی ای تحت انواع شکنجه های روحی و روانی قرار گرفته است. وی اکنون از انواع بیماری های جسمی رنج  می برد.

(619)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *