همسر لطیف حسنی: مسئولان زندان همسرم را مورد آزار و اذیت قرار می دهند

şlسانانیوز: اعظم پیری همسر لطیف حسنی زندانی سیاسی آذربایجانی می گوید مسئولان زندان همسرش را مورد آزار و اذیت قرار می دهند.

اعظم پیری همسر لطیف حسنی زندانی سیاسی آذربایجانی روز دوشنبه ۲تیر۹۳ طی نامه ای ابراز داشته  روز گذشته (۱تیر۹۳) به دلیل تشدید وخامت وضعیت جسمانی ناشی از اعتصاب غذا از حال رفته و به بهداری زندان منتقل شده است.

به گفته ی اعظم پیری، امروز لطیف حسنی طی تماس تلفنی گفته: «دیروز رئیس اندرزگاه از او خواسته که وسایل شخصی اش را جمع کرده جهت انتقال به زندان رجایی شهر آماده باشد، وی تا پاسی از شب منتظر مانده ولی هیچ خبری نشده است. »

همسر لطیف حسنی افزوده :« صبح امروز نیز پس از ۳۷ روز اعتصاب غذا به او مراجعه کرده و از وی خواسته اند که برای انتقال به زندان رجایی شهر تقاضایی به شورای زندان بنویسد.»latif-hasani4-500x334-500x330

به گفته ی اعظم پیری، لطیف حسنی در این تماس تلفنی عنوان نموده :« من به این تقاضای مضحک آنان جواب ندادم چرا که قبلا به اندازه کافی (دقیقا ۶ بار) تقاضای انتقال داده ام که هیچ کدام نتیجه ای نداشته است.»

اعظم پیری با تاکید به اینکه همسرش از مشکل قلبی رنج می برد عنوان کرده در صورت بروز هر گونه عارضه ی جسمانی ناگوار برای همسرش، «قوه قضاییه بالاخص مسئولان زندان تبریز» را مقصر اصلی آن قلمداد می کند.

پیشتر همسر لطیف حسنی اظهار کرده بود مسئولان ذیربط اقدامی در ارتباط با خواسته های همسرش انجام نداده اند.

لطیف حسنی از روز ۲۸اردیبهشت۹۳ در حمایت از اعتصاب غذای آیت (یوروش)مهرعلی بیگلو و در اعتراض به نقض حقوق زندانیان سیاسی از سوی نهادهای امنیتی و انتقال زندانیان سیاسی به شهر محل سکونت خود در زندان مرکز تبریز دست به اعتصاب غذا زده است.

همچنین درخواست رعایت تفکیک جرائم از دیگر موارد اعتصاب غذای لطیف حسنی عنوان شده است.

این فعال آذربایجانی ابراز داشته تا احقاق عملی خواسته خود به اعتراض خود ادامه خواهد داد.

لطیف حسنی فعال سیاسی آذربایجانی متولد شهرستان خلخال بوده و تحصیلات خود را در رشته علوم سیاسی گرایش حقوق بین‌الملل، مقطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه دولتی باکو به پایان رسانده است.

لطیف حسنی در حال گذراندن دوران محکومیت ۹ سال حبس تعزیری خود در زندان مرکزی تبریز می باشد.

وی به همراه ۴ تن دیگر از فعال آذربایجانی در اعتراض به حکم  ۹ سال حبس تعزیری از روز ۲۲تیر۹۲ دست به اعتصاب غذا زد که در جریان آن مسئولان زندان تبریز ایشان را به زندان رجایی شهر منتقل نمودند.

روز ۹اردیبهشت۹۲ قاضی باقرپور، رئیس شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز، لطیف حسنی، آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو، شهرام رادمهر، محمود فضلی و بهبود قلیزاده را به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به ۸ سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به ۱ سال حبس تعزیری و مجموعاً به ۹ سال حبس تعزیری محکوم نمود.

(672)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *