قاضی‌پور:وضعیت دریاچه ارومیه از سی سی یو به آی سی یو رفته است

ğسانانیوز: نماینده مردم ارومیه در تذکری خواستار اعلام وصول استیضاح چیت‌چیان، وزیر نیرو، شد و گفت: وضعیت دریاچه ارومیه نسبت به گذشته نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده است و باید استیضاح وزیر توسط هیات رئیسه اعلام وصول شود.

، نادر قاضی‌پور نماینده‌ی مردم ارومیه در تذکری با استناد به اصل 89قانون اساسی در جلسه علنی امروز مجلس گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌توانند در موارد لزوم هیات وزیران یا وزرا را استیضاح کنند و استیضاح وقتی قابل طرح است که با امضای 10 نفر تقدیم مجلس شود.

قاضی‌پور همچنین به ماده 22 آیین نامه داخلی مجلس اشاره کرد و گفت: در 27 فروردین 93 استیضاح وزیر نیرو به هیات رئیسه مجلس تقدیم شده است و با توجه به برگزاری جلسات متعدد متقاضیان قانع نشدند .
نمایندگان مردم ارومیه در مجلس خاطر نشان کرد: در حال حاضر وضعیت دریاچه ارومیه از سی‌سی ‌یو به آی‌سی یو رفته است و وزیر در پست جدید نه تنها اقدامی انجام نداده بلکه موجبات افزایش خشکی دریاچه ارومیه را نیز فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه 3 میلیون نفر آذری زبان از این مساله زیان خواهند دید، خطاب به ابوترابی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، گفت:از شما می‌خواهم که استیضاح وزیر نیرو را در دستور کار قرار دهید.
قاضی پور تصریح کرد: ‌در حال حاضر تمامی تالاب‌ها و دریاچه‌ها به طور سالانه چند متر مکعب آب از آنها خارج شده و به کشورهای همسایه می‌رود. در حالی که وزیر می‌تواند در طول مدت 3 ماه آب را انتقال دهد اما عمدا این کار رانکرده است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس تاکید کرد: استیضاح چیت‌چیان به علت عدم رسیدگی به آب شرب سراسر کشور، آبهای مرزی و غیره باید اعلام وصول شود.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا،حجت‌الاسلام ابوترابی فرد که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر اظهار کرد: دغدغه‌ی نمایندگان آذربایجان شرقی مساله ملی و جدی است البته باید به این نکته واقف بود که دولت این مساله را در دستور کار قرار داده و ماموریت ویژه‌ای را به وزیر نیرو داده است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنده از وزیر نیرو و رئیس سازمان محیط زیست دعوت می‌کنم تا مجددا جلسه‌ای داشته باشیم تا ببینیم چه تصمیماتی اتخاذ کردند. (650)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *