احکام سنگین برای فعالین آذربایجانی، رسول رضوی، حسین علی محمدی و طاها کرمانی در مجموع به ۷ سال زندان محکوم شدند.

resulسانانیوز: رسول رضوی، حسین علی محمدی و طاها کرمانی در دادگاه انقلاب تبریز در مجموع به ۷ سال زندان محکوم شدند. 
قاضی باقرپور رییس شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز رسول رضوی، حسین علی محمدی و طاها کرمانی ۳ تن از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی اهل تبریز را به ۷ سال حبس تعزیری محکوم نمود. 
این دادگاه رسول رضوی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم و از باقی اتهامات تبرئه نمود. 
باقرپور رییس شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز حسین علی محمدی و طاها کرمانی را نیز به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به ۳ سال حبس تعزیری محکوم نمود. 

به دو اتهام انتسابی دیگر این دو فعال مدنی یعنی تحریق اموال عمومی و توهین به مقدسات اسلام روز 15 مرداد ماه در شعبه 104 دادگاه عمومی و انقلاب تبریز رسیدگی خواهد شد.

شایان ذکر است روز یکشنبه 18 اسفند ماه سال گذشته، دادگاه رسیدگی به اتهامات واهی این سه فعال مدنی در شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی باقر پور برگزار گردید. قاضی مذکور ابتدا به اتهامات واهی حسین علی محمدی و طاها کرمانی با وکالت جعفر افشار نیا پرداخت و سپس جلسه رسیدگی به پرونده رسول رضوی بدون حضور وکیل برگزار شد.

از سوی دیگر گفته ها حاکی است جو شدید امنیتی بر دادگاه انقلاب تبریز حاکم بوده و علی رغم تفتیش بدنی در ورودی دادگاه ، بازرسی بدنی در جلوی درب رودی سالن نیز انجام گشته است.
همچنین حضور قاضی هاشم زاده در جلسه دادرسی از نکات جالب توجه این جلسه می باشد. حسن هاشم زاده که عامل وزارت اطلاعات در دادگستری تبریز می باشد، از عوامل اصلی دخیل در شکنجه این 3 فعال مدنی و نیز دیگر فعالین مدنی آذربایجان جنوبی می باشد. (915)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *