Dr. Çağrı Çehreganlı’dan Çok Önemli Bildiri Bütün milliyetçi-hareketçi aktivistlerin dikkatine:

doktorSANANEWS: Bölgemizin ne kadar hassas ve kritik bir durumda olduğu malumunuzdur. Konşuluğumuzda yaşayan doğma kardeşlerimizin (Batı ve Doğu Türkmeneli, Suriye ve Irak Türkmenleri) vatanları, milletleri ve milliyetleri, şeref ve namusları ağır tehlike altındadır. Onlar aylardır bağırarak gardaşlarından yardım veimdad talebindedirler. 

Azıcık uzak görebilirliğimiz olursa bugün doğma kardeşlerimizin başına gelen müsibetler çok yakın gelecekte bizim de başımıza gelebilir, ve hatta gelecektir. Ona göre, bölgemizde (Ortadoğu) Türkler mazhep ayrımı yapmadan (Sünni-Şia-Alevi) bir ailede doğulmuş gardaşlar gibi birleşmek zorundadırlar .(Türkün Türkten başka dostu yokdur, buna hapimiz gec olmadan inanmaliyiz).

Dolayısıla, bu sloganı her zaman söylemeliyiz: Bir olalım, iri olalım, diri olalım; ve güç birlikten doğar, zafer de güçten… Haydi bölgemizde tüm Oğuz Türk boyları birleşmeye doğru!

Ben bir Azerbaycanlı Türk askeri olarak bütün bana kulak asıp sözümü dinleyen aktivistlerden istiyorum aşağıda gelen taleplere amel edelim:

1) Ilımlı ve barışcıl vaziyette olarak milli uyanış hareketini İran adlanan ülkenin bütün bölgelerinde sürdürmeye devam etmeliyiz.

2) İran rejiminin ortak düşmanımız IŞİD ile savaş halinde olduğunu göz önünde tutarak geçici olarak enerjisinin ve gücünün tamamını o cepheye aktarmasına imkan vermeliyiz.

Bildiğiniz gibi Amerika ve İran devletleri birbiriyle şiddetli düşman olmalarına rağmen Afganistan ve Irak’ta Taliban ve Saddam aleyhine geçici olarak işbirliği yapıp ve ortak düşmanlarını ortadan kaldırmışlar. Şimdi ki durumda biz de bu tecrübe ve yöntemden yararlanmalıyız.

3) 18-60 yaş arası bütün milliyetçilerden istenilir ki küçük guruplar halinde askeri kuralları göz önüne alarak örgütleşsinler. Tabii ki imkanlarımız dahilinde askeri ihtiyaçlarımızı da elde etmekte bütün olanaklardan yararlanmalıyız.

4) Yakın gelecekte hazır olan tugaylarımız başlangıç olarak doğma kardeşlerimizin vatanı sayılan Irak Türkmen bölgesine gönderilecekler.
Tabii ki bende bir ulusal Türk askeri olarak kuşkusuz gardaşlarımızla birlikte olacağım.

Yakın gelecekte zafer bizimledir.

25/7/2014

-Çağrı Çehreganlı

(840)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *