شهرام رادمهر به زندان خیاو (مشگین شهر) منتقل شد

şehramسانانیوز: شهرام رادمهر از فعالین مدنی دربند آذربایجان جنوبی که در زندان مرکزی تبریز به سر می برد، به زندان خیاو (مشگین شهر) منتقل گردید.

 این فعال مدنی که خود اهل شهرستان خیاو (مشگین شهر) می باشد، در روزهای گذشته بنا به دستور خود و پس از موافقت مسئولان قضایی، به زندان خیاو منتقل شده است.

شهرام رادمهر از فعالین مدنی آذربایجانی که به 9 سال حبس محکوم شده ، از وضعیت جسمانی مناسبی نیز برخوردار نیست.

مسئولان زندان تبریز تاکنون بارها با  درخواست شهرام رادمهر مبنی بر اعزام به مراکز درمانی خارج از زندان و معاینه توسط پزشکان متخصص مخالفت کرده اند. وی  به دلیل تورم مففصل هر دو زانوی خود لنگ لنگان در ملاقات حضوری حاضر می شود و در عین حال همچنین از سردردهای مزمن نیز رنج می برد.

گفتنی است شهرام رادمهر، زمستان سال 91 و پس از بازداشت در مشگین شهر نیز به دلیل فشارهای وارده از سوی بازجویان اداره اطلاعات تبریز،  از هوش رفته و به مدت سه روز در یکی از بیمارستانهای تبریز در حالت کما بوده است.

شایان ذکر است 9 اردیبهشت سال 92 شهرام رادمهر به همراه 5 تن از فعالین مدنی دیگر  به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به 8 سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به 1 سال حبس تعزیری و مجموعاً هرکدام به 9 سال حبس تعزیری محکوم گردید. این حکم توسط قاضی ایمانی رئیس شعبه 6 دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی تایید گردید و دیوان عالی کشور نیز  با درخواست اعاده دادرسی ایشان مخالفت نمود.

(669)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *