آزادی سه تن از فعالین بازداشتی در دامنه کوه سبلان

10613949_1451227671824307_1011448953_n1 سانانیوز: سه تن از فعالین بازداشتی در دامنه کوه سبلان به نامهای 1-رحیم غلامی 2-میثم جولانی 3- حسن جولانی امروز بعد از تامین قرار وثیقه صد میلیون ریالی از زندان مشگین شهر آزاد گردیدند.

این فعالین در دامنه کوه سبلان در سالروز مراسم کوه سبلان بازداشت شده بودند .این مراسم همه ساله توسط فعالین ملی در راستای خواستهای حرکت ملی آذربایجان برگزار می شود. مامورین در حین بازداشت و در حین انتقال فعالین ملی-مدنی به بازداشتگاه نیروی انتظامی مشکین شهر، برخوردهای خشن و غیر انسانی را مرتکب شده اند. ضرب و شتم ، بکارگیری الفاظ توهین آمیز ،بی حرمتی و تحقیر فعالین نمونه ای از رفتار های خشن، غیر قانونی و دور از شان انسانی آنها میباشد.

همچنین لازم به ذکر است در حین ضبط وسایل شخصی فعالین توسط ماموران گوشی همراه برخی از فعالین شکسته شده است. فعالین مدنی دستگیر شده در دامنه کوه ساوالان در ساعات بعد از ظهر 25 مرداد ماه به صورت جداگانه به بندهای زندان مرکزی مشکین شهر منتقل شده بودند.

همه فعالین مزبور در مورخه26 مرداد ماه، در اعتراض به دستگیری و بازداشت غیر قانونی و همچنین صدور وثیقه غیر قانونی 10 میلیونی برای آزادی موقتشان، دست به اعتصاب غذا زده بودند. در پایان لازم به یاد آوریست که این فعالین از ابتدای بازداشتشان بر این موضع پافشاری می کردند که چون بدون هیچ دلیل موجهی بازداشت شده اند از تودیع وثیقه خودداری خواهند کرد اما ماموران اطلاعاتی با فشار و تهدید سعی بر منصرف کردن فعالین از این تصمیمشان داشتند و بعد از این که نتوانستند با تهدید فعالین به خواسته هایشان برسند با خانواده و نزدیکان فعالین تماس گرفته و به آنها گفته اند که فرزندانتان با این عملشان پرونده هایشان را سنگین می کنند و شما می توانید با ارائه قرار وثیقه کمک کنید تا هز چه سریعتر مشکل فرزندانتان حل شود و این عمل مامورین باعث گردید که خانواده های فعالین علی رغم میل فعالین قرار وثیقه فعالین را تامین کرده و موجبات آزادی فرزندانشان را فراهم کردند. (624)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *