«آمریکا تعدادی دیگر از شرکت‌ها، افراد و بانک‌های ایرانی را تحریم کرد»

 سانانیوز: وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه بیست و نهم آگوست اعلام کرد تحریم‌های تازه‌ای  علیه افراد، شرکت‌ها و بانک‌های ایرانی به دلیل نقض تحریم‌های جمهوری اسلامی وضع کرده است.

در بیانیه‌ای که وزارت خزارنه‌داری آمریکا، منتشر کرده، آمده است این تحریم‌ها ۲۵شخص و شرکت از جمله شرکت‌های کشتیرانی،‌ هواپیمایی و بانک‌های ایرانی را شامل می‌شود.

در این اطلاعیه‌ای آمده است که این تحریم‌ها برای حفظ فشار بر حکومت ایران اعمال می‌شوند و شرکت‌ها و افرادی که تحت آن قرار می‌گیرند در کمک به برنامه هسته‌ای ایران، حمایت از تروریسم و یاری دادن ایران در دور زدن تحریم‌ها نقش داشته‌اند.

این تحریم‌ها در حالی علیه افراد و شرکت‌های ایرانی اعمال شده است که ایران و گروه ۱+۵در حال مذاکره برای حل و فصل مناقشه هسته‌ای جمهوری اسلامی هستند و مهلت برای دستیابی به یک توافق نهایی در این خصوص ۲۴اکتبر به پایان می‌رسد.

wezaratkhazanedari

در همین رابطه، کاخ سفید در اطلاعیه‌ای گفته است که دولت آمریکا در عین اعمال تحریم‌هایی که پیش از این وضع شده‌اند، متعهد است که برای رسیدن به یک راه حل بلندمدت و جامع به همراه دیگر شرکایش در گروه ۱+۵تلاش کند.

بانک‌های آسیا، بانک خاورمیانه، قوامین، موسسه قرض‌الحسنه رسالت در ایران و بانک کفالت تاجیکستان که آمریکا می‌گوید با بانک سرمایه ارتباط داشته، تحت تحریم قرار گرفته‌اند.

همچنین شرکت‌های هواپیمایی معراج ایر، کاسپین ایر، یاس ایر و پویا ایر نیز تحریم‌ شده‌اند، که آمریکا می‌گوید معراج ایر و کاسپین ایر در فعالیت‌های نظامی، از جمله انتقال سلاح به سوریه، نقش داشته‌اند.

سازمان پژوهشی و نوآوری دفاعی (سپند)، پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای،جهان تک رویان پارس و شرکت ماندگار بسپار کیمیا نیز مشمول تحریم‌های ایالات متحده شده‌اند.

به غیر از تحریم‌شدگان ایرانی، شرکت‌هایی از امارات متحده عربی، ایتالیا، تایلند و ترکیه نیز در فهرست تحریم‌های تازه ایالات متحده هستند.

کاخ سفید اعلام کرده است که تحریم‌های امروز منافاتی با توافق ژنو ندارند. (577)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *