داعش حضور خود در اورمیه را تایید کرد

401afa6f0250b461228e12cc10f5e451 سانانیوز: گروه تروریستی داعش که در دو ماه اخیر در مناطق مختلف عراق و سوریه به سرعت پیشروی کرده بود،وارد شهرهای آذربایجان جنوبی شده است .

“ابو ولید باقیه” یکی از رهبران تکفیری های داعش در صفحه توئیتر خود با انتشار نوشته ای تایید کرده است که در غرب آذربایجان و شهر اورمیه با نیروهای رژیم ایران وارد درگیری شده اند.   

وی بدون اشاره به میزان تلفات و زمان دقیق درگیری، در این نوشته اظهار کرده است که در روستای موانا در اورمیه درگیری شدیدی بین نیروهای داعش و رژیم ایران رخ داده است .

شبکه های تلویزیونی التغییر و بی بی سی نیز در این باره با انتشار گزارشاتی تایید کرده بودند که سپاه پاسداران ایران و داعش در غرب آذربایجان و اطراف شهر اورمیه درگیری های شدیدی داشته اند.

اخیرا یک مقام سابق دولت سوریه گفته بود که ایران نیز در پشت پرده فعالیت های گروه داعش قرار دارد. به گفته عبدالحلیم خدام، معاون سابق بشار اسد که اکنون جزو مخالفان رئیس جمهور سوریه است، ایران با هدف بدنام کردن گروه های مخالف بشار اسد اقدام به مسلح کردن گروه افراطی داعش کرد و آنها با اقدامات ضدحقوق بشری گسترده در جنگ موفق شدند افکار عمومی را نسبت به گروه های مخالف رئیس جمهور سوریه بدبین کنند.

گفتنی است گروه تروریستی داعش که قصد برپایی خلافت اسلامی را در مناطقی از سوریه و عراق را دارد،با سوء استفاده از خلاء قدرت در مناطق مختلف عراق و سوریه با قتل و عام های مختلف و تسخیر پایگاه های پرشمار نظامی و… تجهیزات کشتار جمعی لازم را برای سرکوب و قتل و عام مخالفان خود را بدست آورده و با گذر زمان نیز خطرناک تر و توسعه طلب تر می شود .

(605)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *