دادگاه رسیدگی به اتهامات واهی باقر ابراهیم پور برگزار گردید

ibrahinpurسانانیوز: دادگاه رسیدگی به اتهامات واهی باقر ابراهیم پور از فعالین مدنی آذربایجان جنوبی برگزار گردید.

دوشنبه 28 مهر ماه، دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال مدنی در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی ایمانی برگزار شد. تبلیغ علیه نظام و تشکیل گروه غیر قانونی از جمله اتهامات واهی وی عنوان شده است.

 باقر ابراهیم پور روز یکشنبه ۱۶ شهریورماه ۹۳ به شعبه ۲۰ بازپرسی احضار و به «تشکیل گروه غیر قانونی» تفهیم اتهام و ایشان نیز اقدام به دفاع نموده بودند. اتهام یاد شده به سبب عضویت و همچنین فعالیت ایشان در گروه لاچین عنوان گردیده است. وی  پس از تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی که صادر شده بود به طور موقت آزاد گردیده بود.

وی روز چهارشنبه ۷ خردادماه ۹۳ به اداره اطلاعات تبریز احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود که برای بار دوم روز شنبه ۱۰ خردادماه نیز به اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفت

گفتنی است وی از اعضای گروه کودک “لاچین” می‌باشد که برای شرکت در جشن سالانه کودکان جهان تورک، روز پنج‌شنبه ۸ خردادماه ۹۳ قصد سفر به استانبول را داشتند که با ایجاد ممانعت وزارت اطلاعات تبریز از شرکت در این جشنواره باز ماندند.

گروه لاچین یک موسسه غیر دولتی می‌باشد که از سال ۱۳۷۷در تبریز شروع به فعالیت نموده است و تاکنون نیز اعضای این گروه چندین بار از طرف وزارت اطلاعات بازداشت شده‌اند.

لازم به ذکر است فعالیت‌های این گروه در بخش‌های فرهنگی و هنری از جمله رقص و موسیقی آذربایجانی می‌باشد.

(775)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *