“”زمانی که پ.ک.ک. چهل هزار نفر را در ترکیه کشت کجا بودید؟”

erdoسانانیوز: اردوغان: دنیایی که نسبت به سازمان تروریستی پ.ک.ک. بی تفاوت مانده در برابر داعش ائتلاف بین المللی تشکیل داد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه خطاب به دانشجویان در لتونی سخنانی ایراد کرد.

اردوغان با تاکید بر اینکه نهادهای بین المللی در برابر تراژدی کشته شدن ۳۰۰ هزار تن از مردم سوریه و ترک کشور از سوی ۷ میلیون نفر بی تفاوت مانده و با مطرح شدن تهدید چاه های نفت سوریه و عراق از سوی داعش تراژدی موجود در عراق دیده شد، کشورهای غربی را مورد انتقاد قرار داده و گفت: “معلوم است که مسئله اصلی انسانها نیستند بلکه مسئله اصلی نفت است.”

اردوغان با اشاره به اینکه کشورهای غربی برای کوبانی به پا خاسته اند اظهار داشت: “زمانی که رژیم اسد در شهرهای درعا، حماه و حوص مرتکب قتل عام می شد کجا بودید؟”

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد دنیایی که نسبت به سازمان تروریستی پ.ک.ک. بی تفاوت مانده در برابر داعش ائتلاف بین المللی تشکیل داد.

وی افزود: “زمانی که پ.ک.ک. ۴۰ هزار نفر از مردمان کشورمان را به قتل رساند کجا بودید؟”

اردوغان در خلال سخنانش از ساختار سازمان ملل انتقاد کرده و اظهار داشت که باید رفرم هایی در ان ایجاد شود.

اردوغان افزود: “در بین اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل هیچ کشوری با مردم مسلمان وجود ندارد. این خلاف گفته های سازمان ملل است. دنیا بزرگتر از ۵ کشور است. به تکرار این سخنمان در هر جایی ادامه خواهیم داد.”

رئیس جمهور ترکیه با تاکید بر اینکه به جوانان امیدوار هستند ادامه داد: “در اروپا جوانانی تربیت می یابند که در دام نژادپرستی و تبعیض دین و مذهب نخواهند افتاد. بر این باور هستم که آنها دیپلماسی مبتنی بر وجدان تاسیس خواهند کرد.”

(813)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *