نام ستارخان وحرکت ملی آذربایجان در سال2014

settarxan سانانیوز: اسطوره ها و قهرمانهای یک ملت یکی از ارکان اساسی فرهنگ و کولتور یک ملت است و یکی از شاخص های مهم در تشکیل هویت یک ملت میباشد.به نقل یکی از دوستان اگر فرهنگ یک ملت را قطاری فرض کنیم اسطوره ها و قهرمانان آن ملت لوکوموتیو این قطار میباشند
پاسداشت و نکو داشت برای قهرمانان یک ملت از ضروریات حرکتهای ملی میباشد.که حرکتهای ملی با تکیه به این اسطوره ها و قهرمانان به حیات سیاسی خود ادامه میدهند و یا حتی با تکیه بر همین اسطورها جنبش ها ی ملی بوجود می آیند
ستارخان یکی از همین اسطوره های تاریخ آذربایجان میباشد که نه فقط مایه فخر تورک زبانان بلکه فارسها و سایر اقوام نیز به آن افتخار میکنند ، 
اما نمی دانم که چه ویا از کجا این بلا دامن گیر ما شده است با وجود چنین اسطوره ها ،،.منظور از بلا همان رفتاری که ملت به خاطر مرگ یک خواننده انجام دادند. ویا مهمتر از آن اتفاقاتی که چند وقت است گریبان گیر حرکت ملی شده است از فعالان حرکت ملی که روشنفکران ،مدافعان هویت ملی(پیش فعالان) این ملت هستند که در این مبارزه از جان و مال خویش دریغ نمیکنند و تا آخرین لحظه حیات پای خواسته های ملت خویش هستند . مسلما اتنظار از این صاحبان قلم و روشنفکران حرکت ملی بیش تر از مردم عادی ویا حتی فعال عادی میباشد .
نزدیک به یک سال است که اتفاقاتی در حرکت ملی افتاده که اصلا خوش آیند برای انسجام حرکت ملی و آینده حرکت نمیباشد و باعث شادمانی دشمن نیز هست .این اتفاق که به خاطر نام ستارخان برای یک صدمین سال شهادت این سردار ملی ،از طرف یک سری از دوستان انتخاب شد(نامگذاری سال 2014) .که حرکتی مناسب وقابل تقد یر بود ولی بزرگترین ایراد این کار مشورت نکردن با سایر فعالان ،گروها ،تشکلهای حرکت در سطح آذربایجان بود، نامگذاری آن هم به اسم ستارخان امری پسندیده است اما هر کاری راه و روش خود را دارد.یعنی بایستی با مشورت همیاری و اجماع اکثریت فعالان حرکت ،و به صورت دموکراتیک این کار انجام میشد.اما متاسفانه به حالت دیکتاتوری و بصورت تحمیلی در صدد انجام این کار بر آمدند.وحتی چند تن از فعالان نیز با اینها گفتگو کردند ولی جوابی قانع کننده داده نشد . واز روی خود خواهی تبلیغاتی گسترده در جهت نشاندن حرف خود به کرسی در فضای مجازی انجام دادند و این شروع آشکار خودکامگی ها بود که متاسفانه دوستان در بعضی موارد تا حد توهین هم پیش رفتند و باز مراجعت شد ، و با جوابی مبنی بر:ما دور خود خط کشیده ایم و اجازه ورود هر کسی هم به داخل خط را نمیدهیم.اما این تبلیغات و حمله به شخصیت ها فقط به فضای مجازی ختم نشد بلکه در فضای حقیقی نیز ادامه داشت البته محدود در سطح دانشگاه 2 شهر کوچک آن هم به خاطر محدود بودن نیروهایشان
.نکته قابل توجه :فعالان دقت کنید داخل خط نشوید 
و به خاطر رفتار دیکتاتوری و خودخواهی ونشاندن حرف خود به کرسی عملا نام ستارخان باعث ایجاد خودکامگی در حرکت ملی شد بر عکس سایر جنبشها !!!
بعضی ملتها از افسانه برای خود قهرمان میسازند(مهندس راشدی) اما ما ها کاری میکنیم که ملت از قهرمان های خود دور شوند. 
جمع شدن این تیپ از افراد به دور هم با قصد ونیت خاص ،که هدف از سرکوب،حمله به فعالان و گروها و تشکلها و بر هم زدن جو حاکم در حرکت چه میتواند باشد . چه نفعی برای حرکت ملی دارد ، دستاورد این خودخواهی و منیت و دیکتاتوری و خود کامگی چیست آیا جزء کسب مصونیت درمقابل حجمه های نیروهای حاکمیت رامیتواند باشد..
خط کشیدن دور خود چه پیامی دارد!!!؟ آیا صحبت از تشکیلات خاص است و به خاطر آرمانهای حزب و یا تشکیلات خود چنین رفتار میکنند.
و یا اگر تشکیلاتی هم وجود دارد آیا حق آن را دارد که در مورد مسائل کلی و عمده حرکت ملی آذربایجان بخصوص عملی نمایشی چون نام گذاری هر سال به نام یکی از قهرمانان و یا چهره های ماندگار ملت اذربایجان را حتی به قیمت ایجاد تفرقه در میان فعالین داشته باشند و موقعیت وفرصتی بسیار مناسب یعنی صدمین سالگرد شهادت این سنبل فداکاری که میتوانست فرصت دیگری برای احیائ مراسم بزرگداشت سالیانه بر سر مزار آن قهرمان آزادی را فراهم آورد . که متاسفانه این فرصت از دست فعالین حرکت ملی گرفته شد.
و یا زمینه دیکتاتوری را در حرکت بدعت گذاری کنید با دست آویز قرار دادن نا م سردار ملی زمینه خودسری را فراهم آورده و بدعتی بس خطرناک تر بر بدعتهای نا میمون تزریقی در حرکت ملی آذربایجان را فراهم آوردند.
شما که این همه به خاطر این نامگذاری در فضای مجازی تبلیغ کردین . و به خاطر این کارتون چه توهین ها که نکردین !!؟
اما انتظارهایی که از فعالانی که به خاطر خود کامه بودنشان ودیکتاتور بودنشان میرفت.
آیا نمی ارزید که به خاطر هدف تان و به خاطر 100 مین سالگرد ستارخان مراسمی در سر مزار این قهرمان ملی بگیرین . از یک طرف 100مین سالگرد بود و امسال هم سال ستارخان اعلام کرده بودین . هم اینکه بعد از چندین سال سکوت را شکسته بودید و هم مهر تاییدی بود به این همه حساسیتی که نسبت به نام گذاری داشتین .
لااقل به خاطر این همه . های و هوی که در فضای مجازی براه انداخته بودین و سرکوبهایی که انجام داده بودین و توهینهایی که کرده بودین و خنده دارتر از همه به خاطر تحریم های خبری که کرده بودین. به خاطر کسب مشروعییت طیف خودتان در سطح حرکت این کار را انجام میدادین .و……………………..
این یک درد دل بود با دوستان وهم رزمانم امید وارم که در تصمیمات و اهداف خود تجدید نظر کنید.تا بتوانیم مثل قبل دوش به دوش هم در جهت سعادت وخوشبختی ملت خویش به راهمان ادامه دهیم .
هر فعال ملی هدیه ای است از طرف خداوند متعال به ملت تورک آذربایجان . 
.

.. (426)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *