باقر ابراهیم ‌پور به شش ماه حبس محکوم شد

baqir سانانیوز: باقر ابراهیم‌پور از فعالین حرکت ملی به حبس تعزیری محکوم گردیده است. این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

دادگاه رسیدگی به پرونده این فعال آزربایجانی روز دوشنبه ۲۸مهرماه ۹۳به وکالت خانم باغبان در شعبه دوم دادگاه به ریاست قاضی ایمانی برگزار گردیده بود.

اتهام باقر ابراهیم پور تبیلغ علیه نظام، تشکیل گروه غیر قانونی عنوان گردیده است.

گفتنی است، وی روز یکشنبه ۱۶شهریورماه ۹۳به شعبه ۲۰بازپرسی احضار و به «تشکیل گروه غیر قانونی» تفهیم اتهام و ایشان نیز اقدام به دفاع نموده بودند.اتهام یاد شده به سبب عضویت و همچنین فعالیت ایشان در گروه لاچین عنوان گردیده بود.

ایشان پس از تودیع قرار وثیقه ۲۰۰میلیون تومانی که صادر شده بود به طور موقت آزاد گردیده بود.

خاطر نشان کنیم، وی روز چهارشنبه ۷خردادماه ۹۳به اداره اطلاعات تبریز احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود.ماموران امنیتی به این فعال آزربایجانی عنوان نموده بودند که بلیط‌های تهیه شده برای استانبول را می‌بایست کنسل و از شرکت در این مراسم خودداری نمایند.

اعضای گروه کودک لاچین قصد داشتند روز پنج‌شنبه ۸ خردادماه ۹۳برای شرکت در جشن سالانه کودکان جهان تورک به استانبول ترکیه سفر کنند.

همچنین ماموران امنیتی از باقر ابراهیم پور خواسته بودند بار دیگر روز شنبه ۱۰خرداد۹۳در اداره اطلاعات تبریز حاضر شود.

ماموران امنیتی روز دوشنبه ۵ خرداد۹۳ماه با حکم قضایی به منزل شخصی باقر ابراهیم پور مراجعه نموده بودند.و در مراجعه خود لوازم شخصی وی از جمله کتاب، مجله، سی دی، هارد اکسترنال و هارد کامپیوتر وی را ضبط نموده بودند.

یاد آور شویم، گروه لاچین از سال ۱۳۸۸در این جشنواره مهم شرکت داشته است و قرار بود امسال نیز اعضای این گروه به مدت ۵روز در استانبول و برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری خود در جشنواره حاضر باشند .

گروه لاچین یک موسسه غیر دولتی می‌باشد که از سال ۱۳۷۷در تبریز شروع به فعالیت نموده است و تاکنون نیز اعضای این گروه چندین بار از طرف وزارت اطلاعات بازجویی و یا بازداشت شده‌اند.

لازم به ذکر است فعالیت‌های این گروه در بخش‌های فرهنگی و هنری از جمله رقص و موسیقی آزربایجانی می‌باشد. (626)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *