رسانه های وابسته به سپاه پاسداران بازهم فعالین آذربایجان جنوبی را مورد هجوم قرار دادند

7f458582f75f09c9f438839cb11a7a18سانانیوز: وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران و جریانات نژاد پرست پان فارس-پان ایرانیست سال هاست که بر علیه حرکت ملی آذربایجان دست به اتحادی شیطانی زده اند. جریانات پان ایرانیست با استفاده از رسانه های خود فعالین ملی – مدنی آذربایجان جنوبی را آماج حملات رسانه ای خود قرار داده و انواع اتهامات امنیتی را به آنها وارد می کنند و سپس عوامل سپاه و وزارت اطلاعات وارد عمل شده و اقدام به بازداشت و آزار و اذیت این فعالین می کنند. قوه قضائیه نیز با تبعیت از وزارت اطلاعات احکام غیر قانونی حبس ( به خصوص حبس های طولانی مدت) را به این فعالین تحمیل نموده و آنها را روانه زندان می کند. یکی از این رسانه ها که سالهاست در این اتحاد کثیف خودنمایی می کند، سایت پان ایرانیست آذری ها می باشد. این سایت همگام با موسساتی همچون طرح نو، آران و … مبنای فعالیت خود را تخریب فعالین آذربایجانی و حمله به تاریخ، فرهنگ و تمدن آذربایجان و تورک ها قرار داده است.

در حالی که جریانات تروریستی همچون پژاک در راستای اهداف خود دست به اسلحه برده و از هرگونه کشت و کشتار بر علیه مردم بیگناه دریغ نمی ورزد، با این وجود پان ایرانیست های ضد تورک همچنان اولویت اصلی خود را نه مبارزه با این گونه جریانات تروریستی، بلکه مبارزه با حرکت ملی- مدنی آذربایجان جنوبی قرار داده اند.

سایت آذری ها که از رسانه های اصلی نژادپرستان فارس می باشد طی سال های اخیر انواع مطالب توهین آمیز و تخریبی را بر علیه فعالین مدنی آذربایجان منتشر کرده است. در جدیدترین این اقدامات این سایت طی مطلبی با عنوان “نقش گرگهای خاکستری در کشتار شیعیان ترکیه(قهرمان مرعش) و همکاری جریان های واگرای پان با عوامل قتل عام” با یک تیر خواسته که دو نشان بزند. این مقاله سراسر جعل و دروغ پیش از هر چیز راه انداختن جنگ مذهبی و دعوای شیعه – سنی بین آذربایجان و ترکیه را به عنوان هدف اصلی در نظر گرفته و سپس در لابلای آن بارها فعالین آذربایجانی را مورد تخریب قرار داده است.

در ابتدای این مطلب چنین درج شده است: “کشتار قهرمان مرعش ترکیه حادثه اسفناکی بود که طی آن گروههای گرگ خاکستری (پان ترکیست) به کشتار مردم شیعه (علوی ترکمن) شهر قهرمان مرعش ترکیه در 19 الی 24 دسامبر 1978   میلادی مصادف با 28 آذر الی 3 دیماه خورشیدی پرداختند. در نتیجه این حادثه 150 شیعه کشته شده و  300 منزل مسکونی یا محل کار متعلق به شیعیان تخریب گردید. “

این در حالی است که نبردهای خونین داخلی در دهه 70 و 80 میلادی بین نیروهای چپ گرا و نیروهای مذهبی ترکیه در گرفته بود و از هر دو طرف نیز به خصوص در جریانات مربوط به شهر ” کاهرامان ماراش” تعداد کثیری کشته و زخمی شدند که نگارنده مقاله تمام کشته ها را مربوط به علوی ها و نه نیروهای چپ گرا معرفی کرده و از مناقشه بین چپ ها و راست های ترکیه به عنوان کشتار علویان نام برده است!!!

این سایت سپس تیغ حملات را بر علیه یکی از خوشنام ترین و محبوبترین چهره های سیاسی ترکیه یعنی محسن یازیجی اوغلو گرفته و نوشته است: “محسن یازیجی اغلو از رهبران وقت حزب حرکت ملی نقش بسزایی در کشتار شیعیان مرعش داشت. وی بعدها از کودتای 1980 چند سالی در زندان بود اما بعدها از این حزب استعفاء داد و حزب کوچکی بنام اتحاد بزرگ را تشکیل داد که دارای گرایش های تند سُنی- ترکی بود. یازیجی اغلو با سرکردگان باندهای پان ترکی ایران از جمله محمود چهرگانی نیز ارتباط نزدیکی داشت. “

yazici ve chohreqanli

از این قسمت مقاله تخریب فعالین ملی گرای ترکیه و آذربایجان جنوبی به طور همزمان توسط نگارنده آغاز می شود و سپس محمود علی چهرگانی و احمد اوبالی آماج حملات نژادپرستان فارس قرار گرفته و چنین نوشته می شود:

“باند حرکت قومی در آذربایجان علاوه بر ارتباط با شاخه های مختلف حزب حرکت ملی ترکیه از ارتباط  با حزب اتحاد بزرگ BBP نیز غفلت نمی کند. یعنی تمام آذربایجان ستیزان و شیعه ستیزان را یکجا در آغوش می کشد. علاوه بر چهرگانی ، باند احمد اوبالی نیز با حزب اتحاد بزرگ BBP ارتباطات مداومی داشته اند. در تصویر زیر دیدار صمیمانه و خصوصی احمد اوبالی با «مصطفی دسته چی» دبیرکل حزب اتحاد بزرگ و جانشین یازیجی اوغلو را نشان می دهد.”

7f458582f75f09c9f438839cb11a7a18

 سپس بار دیگر بحث ایجاد اختلافات مذهبی و دعوای شیعه و سنی بین تورک های آذربایجان و ترکیه مورد توجه نگارنده قرار می گیرد: “تشیع و علوی گری که در ترکیه ذیل مفهوم 12 امام و عشق به اهل بیت تعریف می شود، همواره یکی از اهداف افراطیون پان ترک بوده است. آنها در این رویکرد با احزاب اسلام گرا اشتراک نظر دارند. به همین دلیل است که باندهای نفوذی پان ترک در ایران که با کمک های همین گروهها به فعالیت می پردازند، همواره سعی در حمله به این رکن از هویت ملی دارند.  آذربایجان ستیزی نیز یکی از اهداف و برنامه های جریان های پان ترک به شمار می روند. زیرا آذربایجان مهد تاریخی و سیاسی تشیع به شمار می رود. نیروهای عثمانی چندین بار به این منطقه حمله کرده و به قتل عام مردم آذربایجان در خوی و تبریز دست زده و برای این اعمال ننگین از رهبران مذهبی عثمانی فتوا گرفتند. بر طبق این فتوا مقام انسانیت ارامنه مسیحی از آذربایجانی های شیعه بالاتر پنداشته می شد. زمانی که عساکر عثمانی موفق شدند شهر خوی را پس از 40 روز مقاومت جانانه تسخیر کنند، آذربایجانی های شیعه را از دم شمشیر گذراندند ولیکن ارامنه را اسیر کرده و از کشتار آنها پرهیز نمودند.”

این در حالی است که در جریان قتل عام جیلولوق که توسط ارامنه، آشوریان و اکراد بر علیه تورک های آذربایجان جنوبی شکل گرفت این نیروهای اردوی تورک های عثمانی (ترکیه کنونی) بودند که به یاری مردم منطقه شتافته و جلوی قتل عام بیشتر مردم را گرفتند. حضور اردوی تورک-اسلام در قفقاز و باکو به رهبری نوری پاشا در جریان نبرد با روس ها و ارامنه و نیز حمایت از جمهوری آذربایجان در نبرد قره باغ نیز همگی نشان از برادری دیرین تورک های آذربایجان و آناتولی دارد که پان ایرانیست های نژاد پرست به همراه نیروهای وابسته به سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات همگی در صدد جعل و تحریف و تخریب این برادری و گسستن پیوند بین تورک های آذربایجان و آناتولی می باشند. (773)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *