صدور قرار وثیقه برای آیدین ذاکری فعالی ملی مدنی آذربایجان

سانانیوز: دادگاه انقلاب مشکین شهر برای آیدین ذاکری فعال ملی مدنی آذربایجان قرار وثیقه یکصد میلیون ریالی صادر کرده است.
آیدین ذاکری  از روز دوم اسفند مصادف با روز جهانی زبان مادری در بازداشتگاه اداره اطلاعات مشکین شهر به سر می برد.  گفته می شد بازداشت ذاکری با مراجعت ده ها تن از مامورین امنیتی – انتظامی مشکین شهر به محل کار وی صورت گرفته است.

شب قبل از بازداشت وی فردین نوبخت ,دیگر فعال ملی مدنی آذربایجان نیز در یکی از خیابانهای این شهر بازداشت شده است.  احتمال می رود این بازداشت ها به دنبال پخش گسترده اعلامیه هایی در رابطه با روز جهانی زبان مادری صورت گرفته باشد.

گفتنی است آیدین ذاکری روز اول اسفند حدود ساعت 12 شب توسط تعداد زیادی از نیروهای امنیتی وانتظامی به دلیل ناکامی از بازداشت فعالین پخش کننده اعلانات به منزل پدری آیدین ذاکر هجوم اورده و تلاش برای بازداشت وی می نمایند که این اقدام مامورین امنیتی و انتظامی به دلیل مقاومت آقای آیدین ذاکر بدون موفقیت ناکام می ماند و نیروهای امنیتی به مقر خود باز می گردند.
اما مسئله به همین جا ختم نمی شود و فردای آن شب در ساعات نزدیک به ظهر با 8 دستگاه خودروی پلاک دولتی وامنیتی و 2 دستگاه خودروی انتظامی با نیروهای غالب بر 40 نفر به کارگاه قالی شویی آیدین ذاکر به صورت وحشیانه هجوم برده و محل را مورد محاصره قرار می دهند پس از این عمل به دلیل مقاومت قهرمانانه و شجاعانه آیدین ذاکر را مورد ضرب و شتم قرار می دهند و در نهایت موفق به دستگیری وی می گردند.

گوناذ تی وی

(707)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *