فردوسی در هر جای دنیا که عامل وحدت ایرانیان باشد در سلماس و آذربایجان عامل نفرت است

سانانیوز: ساعت ۲۲ روز پنج‌شنبه ۷ اسفند علیرغم بهت مردم سلماس مجسمه فردوسی بازگردانده شد.28

کافی بود دور کوتاهی در میدان بزنی تا دیالوگهایی که بین مردم رد و بدل می شود را بشنوی. «از فردا دیگر فارسی حرف زدن را هم باید شروع کنیم تا خاطر کسی رنجیده نشود! »، «مردم هزار تا درد و مشکل دارند، همه را ول کردند افتادند…. »، «اتفاقا خیلی خوب است بگذار مردم ببینند که چه خبر است» «کاشکی در مورد چیزهای دیگر هم اینگونه پیگیر با شند» و…

و خیلی ها که چشمهایشان گویاتر از هر چیزی بود. مردمی که قرار بود در این ساعت از شب، در کنسرت موسیقی آذربایجانی گروه سهند حضور داشته باشند! داشتند نامیدانه بالا رفتن پیکر فردوسی را نظاره می کردند. بعضی ها هم بودند که واقعاً خوشحال بودنشان را نمی توانستند پنهان کنند و چند نفر هم که داشتند قیافه مردم را اسکن می کردند.

بنا به گزارش خبرنگار افتخاری 50 میلیون از سلماس اصلا کاری به فردوسی و بت پرستی عده ای متوهم ندارم که زمین و زمان را بهم بافته بودند که باید و باید این مجسمه سر جایش برگردد. روی سخنم با کسانی است خودشان را پیروز این ماجرا می دانند. چه آنان که در همین سلماس می خواستند از این قضیه استفاده ابزاری برای اعمال فشار به فرماندار و شهردار شهر کنند و چه مقامات بالای دولتی و حکومتی که اعمال فشار کردند. احساسی که مردم داشتند نه احساس یک لشکر مغلوب بود و نه احساس بی تفاوت بودن! مردم تحقیر خودشان و مسئولین منتخب خودشان را با تمام وجود لمس کردند. می خواهم حرفهای پیرمرد11024655_10200247863636378_6527301507487836061_nی که داشت به یکی از عکاسان این قضیه می گفت را بنویسم. «در زمان قدیم که شهرها را با شمشیر تصرف می کردند، شمشیر یکی از سربازان را در زمین می زدند، ولی امروزه دیگر خبری از شمشیر نیست بلکه شهر ها را با گرفتن زبان شان و فرهنگشان فتح می کنند. مجسمه این آدم همان شمشیری است که بر قلب یک شهر اشغال شده فرو می برند… » ما تحقیر شدیم ولی شما باختید، پرده از چهره تان کشیدید. نیازی نبود تا اینقدر با عجله ماجراجویی کنید. فردوسی در هر جای دنیا که عامل وحدت ایرانیان باشد در سلماس و آذربایجان عامل نفرت است!! (520)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *