مجسمه فردوسی به حق مصداق نژادپرستی بر اساس تعاریف امروز است- تورکمان گمیچی

ferrrr سانانیوز: این روز بر ما مبارک باد.

ما با تلاش و مبارزات قانونی روزی مجسمه افتخارات آذربایجان را در شهر هایمان بر پا می کنیم. امروز ابتکار در دست ماست . این ما (حرکت آذربایجان) هستیم که حاکمیت را به واکنشهایی وامیداریم که پرده از چهره بگشاید.

همه ما می دانیم که ماجرای مجسمه فردوسی و باز گرداندن مجسمه فردوسی به عمد و برای جریحه دار کردن احساسات پاک میلیونها ترک آذریجانی بوده است این کار با هدف سوق دادن جوانان ترک آذربایجان برای انجام اعمال خشونت آمیز صورت گرفته است . سیستمی که همیشه دوست داشته است تا چهره ای خشن از جامعه آذربایجان نشان دهد. سیستم تک محور وقتی در به انحراف کشاندن کمپین بزرگداشت زبان مادری نا موفق ماند و با عجز تمام اقدام به دستگیری کسانی کرد که به مدرن ترین و مسالمت آمیزترین شکل ممکن خواستار کسب مجوز برای بزرگداشت روز جهانی زبان مادری بودند (نمونه ان فقط در ممالک متمدن قابل مشاده است) تصمیم به چنین اقدامی گرفت تا مردم آذربایجان را برای بروز خشونت آماده کند.

این مجسمه نماد تمامیت خواهی است تا هر روز که چشمان به مجسمه می افتد به یاد آوریم که ما برحقیم. این مجسمه هر روز به ما خاطر نشان می کند راسیسم هنوز وجود دارد و تا زمانی که مجسمه پا برجاست ما باید به راه خود که همانا مبارزه مدنی است ادامه دهیم. مبارزه مدنی یعنی افزایش اگاهی خودمان و کمک به افزایش اگاهی اطرافیانمان ، مبارزه مدنی یعنی شناختن حقوق خودمان، یعنی تلاش برای حفظ هویت و حفظ زبانمان که با وجود سالها استعمار هنوز حافظ ما بوده است.

ما با تلاش و مبارزات قانونی روزی مجسمه افتخارات آذربایجان را در شهر هایمان بر پا می کنیم. و این حق تمام شهروندان است که رنگ در و دیوار شهرشان را خودشان تعیین کنند همچنانکه رنگ سیاه را لایق این مجسمه می دانند.
مجسمه فردوسی به حق مصداق نژادپرستی بر اساس تعاریف امروز است این مجسمه نه با قوه قهریه که با قوه عقل و درایت باید برچیده شود و این عمل با شکستن و بر زمین کوبیدن میسر نیست.

آیا تلاش ما غیر از این بود که با فراهم آوردن اطلاعات کافی و مستند ثابت کنیم که راسیم حاکم بر جامعه ایران سعی دارد با زیرکی تمامیت خواهی را فقط به دولت نسبت دهند؟ امروز ابتکار در دست ماست . ایتن ما هستیم که حاکمیت را به واکنشهایی وامیداریم که پرده چهره بگشاید (610)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *