علی رضایی پس از تحمل ۴۶ روز حبس انفرادی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد

sivaسانانیوز: علی رضایی فعال ملی و مدنی آذربایجان پس از تحمل ۴۶ روز حبس انفرادی به بند عمومی زندان اوین انتقال داده شد.

علی رضایی فعال ملی و مدنی آذربایجان پس از تحمل ۴۶ روز حبس انفرادی در بند ۲۰۹ زندان، تحمل شرایط سخت و شکنجه روحی و جسمی بازجویان اداره اطلاعات به بند عمومی زندان اوین منتقل شده است.

بنا به اخبار دریافتی سانانیوز به نقل از هراز نیوز علی رضایی در تاریخ ۲ فروردین ۱۳۹۴ طی تماس تلفنی با همسر خود شیوا داداش زاده از انتقال خود به بند عمومی زندان اوین خبر داده است.

علی رضایی فعال ملی و مدنی آذربایجان روز چهارشنبه تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ شمسی در فرودگاه مهرآباد تهران توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت شد و ماموران اطلاعاتی  پس از دستگیری این فعال آذربایجانی به خانه وی مراجعه و اقدام به تفتیش منزل در تهران کرده و کلیه کتابها، کامپیوتر شخصی و همچنین فیلمها و عکسهای خانوادگی وی توسط آنان ضبط گردید.

روز یک‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳، شیوا داداش زاده موفق به کسب مجوز و ملاقات همسرش علی رضایی، در محوطه دادسرای اوین شد. داداش زاده پس از این ملاقات، وضعیت جسمانی همسرش را وخیم گزارش کرده و در این باره گفته بود همسرش حدود ۵۰ کیلو وزن کم کرده است.

شیوا داداش‌زاده همچنین به علت پیگیری وضعیت همسر خود از محل کار خویش در دانشگاه پیام نور کرج اخراج شد. دلایل اخراج وی  مصاحبه با اصحاب رسانه و خبررسانی در خصوص وضعیت همسرش علی رضایی صورت عنوان شده بود. (647)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *