مخالفت با تمدید مرخصی پزشکی؛ بهبود قلیزاده به زندان بازگشت

behbood-golizadeسانانیوز: بهبود قلیزاده فعال سیاسی آذربایجانی در بند ، با عدم تمدید مرخصی پزشکی وی، به تاریخ یازدهم فروردین ۹۴ به زندان مرکزی تبریز بازگشت. علیرغم گواهی پزشکی قانونی تبریز مبنی بر اینکه بهبود قلیزاده باید تحت معاینه و درمان پزشک متخصص باشد، دادستان تبریز با تمدید مرخصی ایشان مخالفت کرد.

بهبود قلیزاده در طول مدتی که در مرخصی بود، هفته ای دوبار در بیمارستان تحت معالجه قرار می گرفت. وی به شدت از بیماری پروستات و نارسایی کلیه رنج می برد.

بهبود قلیزاده به همراه دکتر لطیف حسنی،  مهندس شهرام رادمهر، مهندس محمود فضلی و آیت مهرعلی بگلو در اوایل دی ماه ۹۱ توسط مامورین اطلاعاتی شهر تبریز دستگیر و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شد. و پس از مدتی با اتمام بازجویی های طولانی که همراه با شکنجه و نگهداری در سلول انفرادی بود، به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند. در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۲ پورباقر قاضی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز این فعالین سیاسی آذربایجان را به اتهام تشکیل گروه غیر قانونی، و تبلیغ علیه نظام  به ۹ سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.

احکام صادره در دادگاه بدوی، با اعتراض وکلای پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال شد که شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر در تبریز به ریاست قاضی ایمانی حکم ۹ سال حبس تعزیری هر یک را عینا تایید کرد. (624)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *