فیلم های روز طبیعت(چول بایرامی) در ملیک کندی(ملکان)-1394

103-300x146سانانیوز: بنا به گزارشات رسیده از ملیک کندی (ملکان) ،علیرغم سنگ اندازی ها،تهدیدها و فشارهای اداره اطلاعات، طبق روال سالهای گدشته مراسم روز طبیعت(چول بایرامی) در ملیک کندی(ملکان) برگزار گردید.
در نهایت ماموران اطلاعات،اماکن،نیروی انتظامی، آگاهی و…با هجوم وحشیانه و همه جانبه خود مانع از برگزاری ادامه مراسم گشته و در نهایت اقدام به جمع آوری و ظبط تعدادی باند موسیقی کردند که این اقدام وحشیانه با اعتراض و شعارهای “یاشاسین آذربایجان” و “آذربایجان وار اولسون،ایستمه ین کور اولسون” حاضرین همراه بود.92
به گزارش خبرنگار سانانیوز از ملکان عصر روز سه شنبه مصادف با 11 فروردین ماه94، ماموران اطلاعاتی رژیم به صورت همزمان به خانه تعدادی از فعالین مدنی شهر ملکان از جمله مقصود بصیر پور،سجاد افروزیان و منصور مقتدر زاده هجوم می برند و در نهایت موفق به دستگیری این فعالین نمی شوند.مامورین همچنین اقدام به تفتیش منزل شخصی این فعالین نیز می نمایند. پس از آن،رضا گلی زاده سرپرست گروه موسیقی “دومان” به اداره اطلاعات این شهر احضار گشته و در نهایت با تهدیدهای ماموران اطلاعات مجبور به دادن تعهد برای عدم حضور و اجرای مراسم در این برنامه را می دهند.
پس از آن مامورین اطلاعاتی به خانه فیروز فرج زاده از فعالین مدنی این شهر هجوم برده و اقدام به دستگیری وی می نمایند.فیروز فرج زاده پس از انتقال به مکان نامعلوم،و چند ساعت بازجویی،سر انجام به طور موقت آزاد می گردد.
خاطر نشان می کنیم که خودروی شخصی و وسایل شخصی فیروز فرج زاده نیز توسط اداره اطلاعات به طور موقت ظبط می گردد.
شایان ذکر است در ارتباط با این مراسم ،بهمن خالقی و سیف اله کریم داداشی (خزر) از فعالین مدنی شهر بناب روز چهار شنبه 12 فروردین ماه از سوی اداره اطلاعات بناب دستگیر شده وپس از چند ساعت بازجویی و شکنجه،همان شب آزاد می گردند.
نقطه قابل تامل در این زمینه همت و اراده فعالین مدنی شهد ملیک کندی(ملکان) بود که علیرغم همه سنگ اندازیها،فشارها و تهدیدهای اداره اطلاعات،سرانجام مبادرت به اجرای این مراسم می نمایند که سرانجام با هجوم وحشیانه خود فروخته ها و عوامل اطلاعاتی رژیم مواجه شدند. مراسم روز طبیعت (چول بایرامی ) همه ساله در طبیعت اطراف شهر ملیک کندی برگزار می گردد.این مراسم از سال 89 در این شهر شروع گشته و پس از 3 سال برگزاری،در سالهای 92 و 93 به دلیل مصادف شدن روز طبیعت با ایام فاطمیه از سوی فعالین مدنی ملیک کندی موقتا تعطیل شده بود.


https://www.youtube.com/watch?v=CAWBp-4fJsQ (622)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *