ماهی سیاه کوچولوی صمد بهرنگی در بریتانیا چاپ و منتشر شد

behrengiسانانیوز: کتاب ماهی سیاه کوچولو نوشته صمد بهرنگی نویسنده تورک آزربایجان جنوبی، در بریتانیا ترجمه، چاپ و نشر گردید.

ماهی سیاه کوچولو نوشته صمد بهرنگی که با تصویرگری فرشید مثقالی پر افتخار‌ترین و مشهور‌ترین کتاب کودک جغرافیای موسوم به ایران است که بار‌ها به زبان‌های مختلف ترجمه شده است و به تازگی در لندن توسط انتشارات تاینی آول منتشر و با استقبال محافل ادبیات کودک و نوجوان بریتانیا قرار گرفته است.

انتشارات تاینی آول که از دو سال پیش برای ترجمه و انتشار کتاب‌هایی از زبان‌های غیرانگلیسی در لندن پایه گذاری شده است، در نخستین فعالیت خود ماهی سیاهی کوچولو را در کنار سه کتاب دیگر از نویسندگان و تصویرگران دیگر منتشر کرده و به زودی چهار کتاب دیگر را نیز منتشر خواهد کرد.

چندی پیش نیز روزنامه گاردین، ۱۰ کتاب برگزیده ادبیات کودک را به انتخاب یکی از منتقدانش منتشر کرده است که در صدر این فهرست، ماهی سیاه کوچولو نوشته صمد بهرنگی در کنار کتاب‌های مشهوری از نویسندگان برجسته کودک و نوجوان جهان قرار داشت.

ماهی سیاه کوچولو نوشته نویسنده مشهور آزربایجان جنوبی صمد بهرنگی است که زبان نمادین این داستان الهام بخش بسیاری از نویسندگان و شاعران مختلف بوده‌است و اشعار و متون بسیاری در وصفش سروده شده‌است. ماهی سیاه کوچولو کتاب برگزیده کودک در سال ۱۳۴۷ شد. همچنین جایزه ۶ امین نمایشگاه کتاب کودک در بلون ایتالیا و جایزهٔ بی‌ینال براتیسلاوای چک‌اسلواکی را در سال ۱۹۶۹ دریافت کرده‌است.همچنین این کتاب به بسیاری از زبان‌های جهان ترجمه شده‌است.

behrengi (626)

facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *